Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na říjen

Listopad 2019

Program na prosinec
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

sobota2. 11.

Okénko
18:00

Terminátor: Temný osud

BIO SKEPTIK aneb Večer obzvláště vytříbeného vkusu
Terminátor: Temný osud (Terminator: Dark Fate, USA 2019, Tim Miller, anglicky s čes. tit., 134 min., od 15 let)
Sarah Connor (Linda Hamilton) je cynická osamělá ranařka, která se ke světu chová stejně drsně, jako se svět chová k ní. Přesto se ho znovu pokusí spasit, když se ujme ochrany dívky jménem Dani, kterou se z budoucnosti vydal zlikvidovat vylepšený model Terminátora. V epické bitvě proti zdánlivě neporazitelnému nepříteli budou Sarah pomáhat Grace (Mackenzie Davis), hybrid člověka a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). I tak však bude převaha na straně jejich nepřítele. Po projekci následuje diskuse s filmovým publicistou Kamilem Filou.

Ústřední knihovna

Cena 130,-

Určené pro: dospělé.

pondělí4. 11.

Okénko
19:00

Parazit

Projekce a dialogy – Filmové projekce FAMU
Parazit
Gisaengchung
Černá komedie renomovaného jihokorejského režiséra Joon-ho Bonga sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy? Originální dílo mistrovsky pracuje s prvky thrilleru, dramatu i satiry a přináší vtipný a nepředvídatelný divácký zážitek. Parazit vyhrál festival v australském Sydney a především pak získal Zlatou palmu na letošním MFF v Cannes. Podle mnoha ohlasů se tak stal nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction. Lektorský úvod Vladimíra Hendricha.
Jižní Korea 2019, Joon-ho Bong, korejsky s čes. tit., 132 min., od 15 let

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

úterý5. 11.

Okénko
17:30

Komunismus a síť

PREMIÉRA
Komunismus a síť (ČR 2019, Karel Vachek, 335 min.)
Poslední filmový román Karla Vachka hledá možnosti, jak učinit svět lepším místem k životu. Rozdělený do čtyř dílů prozkoumává současnou politiku, filozofii, náboženství i umění. Padesát let od Pražského jara a třicet od Sametové revoluce bilancuje společenský vývoj a vidí jedinou možnou budoucnost v přímé demokracii, kterou podle něj umožní propojení lidstva počítačovou sítí. Středobodem dění je sborovna katedry dokumentu pražské FAMU, odkud autor pomyslně řídí svůj filmový vesmír a kam si po dvacet pět let své dosavadní pedagogické kariéry zval k disputacím a natáčel významné současníky i svoje studenty. Ti všichni procházejí filmem a společně upozorňují na mnohdy humorné paradoxy a rozpory doby. Zvláštní pozornost je věnována revolucím, počínaje cromwellovskou, které sice posunují lidstvo kupředu, ale za cenu násilí a zneužití ústředních myšlenek k mocenským ambicím jednotlivců. Tak je to i s komunismem, jenž Vachek osobně zažil a podává o tom svědectví. Vzpomíná na své mrtvé příbuzné a cituje své oblíbené knihy a filmy. Dojde i na ukázky z jeho minulých filmů, které dohromady tvoří nepřetržitý a navazující proud obrazů, ve kterém se napříč desetiletími a kontinenty mohou potkat reformní komunista Josef Smrkovský s americkým prezidentem Donaldem Trumpem nebo výtvarník Marcel Duchamp s premiérem Andrejem Babišem. Nic není nemožné a busta Václava Havla posetá houbami se tak znovu vrací na mykologickou výstavu, odkud ji chtějí pořadatelé za každou cenu odstranit. Filozof Milan Hauser, ekonomka Ilona Švihlíková, básník Andrej Stankovič a desítky dalších osobností přijímají Vachkovu výzvu k dialogu, coby nejlepšímu nástroji myšlení. Slavnostní premiérovou projekci uvedou autoři snímku a Vladimír Hendrich.
Film bude přerušen třemi přestávkami s občerstvením.

Ústřední knihovna

Cena 110,-

Určené pro: dospělé.

středa6. 11.

Okénko
16:00

Deštivý den v New Yorku

FILMOVÝ KLUB – BIO SENIOR
Deštivý den v New Yorku (A Rainy Day in New York, USA 2019, Woody Allen, anglicky s čes. tit., 92 min., od 12 let)
Dva mladí lidé přijíždějí do New Yorku na víkend. Špatné počasí jim připraví sérii nečekaných dobrodružství. V dlouho očekávaném novém snímku Woodyho Allena hrají Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Kelly Rohrbach, Rebecca Hall, aj.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 50 Kč (platí do 31. 12. 2019).

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
19:00

Národní třída

FILMOVÝ KLUB MKP
Národní třída (ČR – Něm. 2019, Štěpán Altrichter, 91 min., od 15 let)
Kdysi tady všude byl jen temný les, dnes tu stojí panelákové sídliště. Právě tady je doma chlápek, kterému nikdo neřekne jinak než Vandam. Žije sám v bytě na okraji Prahy a každý den doma cvičí, aby byl v kondici. Večer, když sídlištěm bloudí divoká zvířata, chodí se svými kumpány na jedno. Vandam se snaží udělat dojem na Lucku, která v sídlištní hospodě točí pivo. Často a rád se porve. Je znalec dějin a válek. Má pocit, že svět míří k zániku, že se schyluje k velké bitvě. A tak cvičí, aby byl na tu poslední rozhodující bitvu nachystaný. A taky k tomu vychovává Psycha, mladého kluka, se kterým natírá střechy panelových domů. Kumpáni z hospody Vandamovi přezdívají „národní hrdina“. Prý dal tehdy v Listopadu na Národní třídě dějiny jednou ranou do pohybu. Film podle stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše v hlavní roli s Hynkem Čermákem kombinuje dramatický příběh s černým humorem.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 50 Kč (platí do 31. 12. 2019).

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

čtvrtek7. 11.

Okénko
17:00

Gauguin na Tahiti: ztracený ráj

FILM A VÝTVARNÉ UMĚNÍ
Gauguin na Tahiti – ztracený ráj (Gauguin a Tahiti. Il paradiso perduto, Itálie 2019, Claudio Poli, české titulky, 87 min.)
Z ráje na Tahiti a Markézách až do nejslavnějších muzeí v amerických metropolích. Příběh geniálního malíře i životního rebela Paula Gauguina. Nezkrotná touha po svobodě přivedla talentovaného umělce až na druhý konec světa, aby nakonec zemřel všemi opuštěný v odlehlé vesnici Hiva Oa. Jeho odkaz nyní uchovávají nejslavnější muzea světa – Metropolitní muzeum v New Yorku, Institut umění v Chicagu, Národní galerie ve Washingtonu a Muzeum výtvarného umění v Bostonu.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Lara

FILM A SPIRITUALITA
Lara (Německo 2019, Jan Ole Gerster, německy s čes. tit., 96 min.)
Lara se budí do dne, kdy dovrší šedesát let. Večer ji čeká mimořádná událost, zásadní klavírní koncert jejího syna. Viktor, jehož kariéru autoritativní žena vždy intenzivně prožívala, je však nedostupný a matčiny opakované pokusy navázat komunikaci selhávají. Lara se rozhodne vyřešit zneklidňující situaci neobvyklým způsobem, několik hodin předcházejících koncertu jí však připraví nečekaná překvapení. Film na 54. MFF KV získal cenu za nejlepší ženský herecký výkon, zvláštní uznání hlavni poroty i cenu poroty ekumenické. Ve spolupráci se Svatováclavskými slavnostmi, uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.

Snížené vstupné 70 Kč pro seniory a mládež do 18. let. Vstupenky lze rezervovat pouze za plnou cenu, na pokladně je při jejich placení možné uplatnit slevu (po předložení dokladů). V případě online nákupu se na vstupenky slevy nevztahují.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Snížené vstupné 70 Kč pro seniory a mládež do 18. let. Vstupenky lze rezervovat pouze za plnou cenu, na pokladně je při jejich placení možné uplatnit slevu (po předložení dokladů). V případě online nákupu se na vstupenky slevy nevztahují.

Určené pro: dospělé.

pondělí11. 11.

Okénko
19:00

Synonyma

Projekce a dialogy – Filmové projekce FAMU
Synonyma
Synonymes
Autorská tragikomedie Nadava Lapida, jež obdržela Zlatého Medvěda za Nejlepší film a Cenu FIPRESCI na letošním Berlinale, přináší částečně autobiografický příběh mladého Izraelce Yoaha, který po ukončení služby v armádě opouští vlast a vydává se zcela bez prostředků do Paříže, kde se hodlá stát plnokrevným Francouzem. Výrazně stylizovaný snímek upomíná místy na francouzskou Novou vlnu, je satirou na vojenský aspekt dnešního života v Izraeli, nenápadnou parodií na „sladký“ život současných Pařížanů, a také úvahou o vykořeněnosti, o ztrátě a hledání identity. Lektorský úvod Vladimíra Hendricha.
Fr. – Izrael – Něm. 2019, Nadav Lapid, francouz. s čes. tit., 123 min., od 18 let

Ústřední knihovna

Cena 90,-

Určené pro: dospělé.

úterý12. 11.

Okénko
16:00

Jiří Suchý: Lehce s životem se prát

FILMOVÝ KLUB – BIO SENIOR
Jiří Suchý – Lehce s životem se prát (ČR 2019, Olga Sommerová, 102 min.)
Muž devatera řemesel, divadelník, hudebník, textař, básník, skladatel, spisovatel, filmař, grafik, výtvarník nebo divadelní režisér… A především legenda české kultury, která ovlivnila několik generací. To je Jiří Suchý, o jehož životní cestě, mnohdy nelehké, natočila film Olga Sommerová.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 50 Kč (platí do 31. 12. 2019).

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Pražské orgie

FILMOVÝ KLUB MKP
Pražské orgie (ČR 2019, Irena Pavlásková, 112 min., od 18 let)
Příběh filmu Pražské orgie nás zavádí do poloviny 70. let. Slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman – často využívané alter ego Philipa Rotha – přijíždí do Prahy, aby zachránil a odvezl rukopis nevydané knihy. Na své pražské misi se seznámí se svéráznou a nezkrotnou spisovatelkou Olgou a pronikne na vyhlášené večírky, na nichž každý hledá únik ke krátké svobodě po svém. Postupně se proti své vůli stane nejen divákem, ale i účastníkem dekadentního představení, v němž mnozí hrají falešně, a nikomu nelze věřit. Zuckermanova pražská návštěva, plná bizarních setkání s podivuhodným uskupením různorodých lidí se brzy stane téměř dobrodružnou a nebezpečnou misí. Zuckerman si nakonec není jistý, kdo je přítel a kdo je provokatér a donašeč. Kdo jsou lidé z dekadentních orgií v domě syna slavného malíře? Kdo je vyplašený student, který ho upozorňuje, že musí okamžitě opustit Československo? Kdo je jeho průvodce normalizačním peklem, vyhozený divadelní režisér a nyní údržbář v kotelně muzea? A kdo je jeho Olga: skandalistka a rebelka nebo hráčka dvojité hry? V ohrožení se ocitá nejen Zuckermanova svoboda, ale možná i jeho život.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 50 Kč (platí do 31. 12. 2019).

Ústřední knihovna

Cena 90,-

Určené pro: dospělé.

sobota16. 11.

Okénko
15:00

Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

BIO JUNIOR
Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (Shaun the Sheep Movie: Farmageddon, VB – USA – Fr. 2019, Richard Starzak, český dabing, 86 min.)
Podivná světla nad klidným městečkem Mossingham oznamují příchod záhadného návštěvníka ze vzdálené galaxie… zatím co na nedaleké farmě Mossy Bottom Ovečka Shaun nic netuší, protože má plné ruce práce s geniálními nápady, jak si vystřelit z farmáře a rozčílit Bitzera. Brzy však jedna rošťácká mimozemšťanka poblíž farmy havaruje. Shaun se rychle chopí nové příležitosti a vyráží na intergalatickou misi na záchranu malé návštěvnice před ďábelskou vládní organizací, která se jí snaží chytit a zneužít pro své nekalé cíle. Podaří se Shaunovi a jeho stádu odvrátit Farmageddon na farmě Mossy Bottom? Držte si klobouky, vydáváme se na vzrušující, dojemné sci-fi dobrodružství z Mossy Bottom Farm až do hlubokého vesmíru. Cesta tam vede skrz automyčku!

Ústřední knihovna

Cena 70,-

Určené pro: rodiče a děti, děti.

pondělí18. 11.

Okénko
19:00

U zlaté rukavice

Projekce a dialogy – Filmové projekce FAMU
U zlaté rukavice
Der goldene Handschuh
Nekompromisní portrét zvráceného psychopatického násilníka ovládaného nenávistí k ženám, sexuální nenasytností a sentimentalitou, ale také sociální studie o odvrácené straně tehdejšího ekonomického zázraku v Německu, kdy jednotlivci zmítáni válečným a poválečným chaosem trpěli naprostým nedostatkem sebedůvěry. Adaptace úspěšné knihy Heinze Strunka. Na Berlinale 2019 soutěžil tento drsný snímek na pomezí thrilleru a hororu o Zlatého Medvěda. Hanna Schygulla označila jeho režiséra a scenáristu Fatiha Akina (Proti zdi, Odnikud) za nejnadějnějšího německého filmaře po Fassbinderovi.
Lektorský úvod Vladimíra Hendricha.
Německo 2019, Fatih Akin, němec. s čes. tit., 110 min., od 15 let

Ústřední knihovna

Cena 90,-

Určené pro: dospělé.

úterý19. 11.

Okénko
16:00

Staříci

FILMOVÝ KLUB – BIO SENIOR
Staříci (ČR – Slovensko 2019, Martin Dušek, Ondřej Provazník, 85 min., od 12 let)
Z amerického Oregonu přilétá na pražskou Ruzyň emigrant Vlastimil Reiner (Jiří Schmitzer), válečný veterán a bývalý politický vězeň. Je mu už hodně přes osmdesát, je připoutaný na invalidní vozík a do značné míry odkázaný na pomoc ostatních. Proto na něj už na letišti čeká Antonín (Ladislav Mrkvička), dávný kamarád z protikomunistického odboje. Záhy vyjde najevo, že Vlasta přijel do Česka uskutečnit poslední misi svého života. Chce vypátrat a zabít komunistického prokurátora Václava Mráze, kterého porevoluční soudy nedokázaly nebo nechtěly za jeho zločiny z 50. let potrestat. Vlastimil přemluví Antonína, aby mu s akcí pomohl. Tonda si vypůjčí od vnuka starou obytnou dodávku a upraví ji tak, aby se v ní mohl Vlasta pohybovat. Oba starci vyrážejí na pro ně velmi obtížnou cestu za odplatou.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 50 Kč (platí do 31. 12. 2019).

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Budiž světlo

FILMOVÝ KLUB MKP
Budiž světlo (Nech je svetlo, Slovensko – ČR 2019, Marko Škop, slovensky s čes. tit., 93 min., od 12 let)
Slovenská vesnička se připravuje na Vánoce a čtyřicátník Milan se za rodinou vrací z Německa, kde pracuje. Poklidnou sváteční atmosféru naruší podezření, že jeho syn je coby člen polovojenské mládežnické skupiny zapleten do šokující události, jež otřásla místní komunitou. Působivé drama o síle a křehkosti rodinných pout, o individuální zodpovědnosti ve světě, kde xenofobie vítězí nad soucitem s bližním.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 50 Kč (platí do 31. 12. 2019).

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

středa20. 11.

Okénko
19:00

Pardon, nezastihli jsme vás

FILM A SPIRITUALITA
Pardon, nezastihli jsme vás (Sorry We Missed You, VB – Fr. – Belgie 2019, Ken Loach, anglicky s čes. tit., 100 min., od 12 let)
Ricky a jeho rodina svádějí nerovný boj s dluhy už od finančního zhroucení v roce 2008. Příležitost vybojovat si opět trochu nezávislosti nyní přichází s lesklou novou dodávkou a šancí rozjet franšízu jako samostatný kurýr. Je to tvrdá práce a ani práce jeho ženy jako pečovatelky není snadnější. Rodinná jednotka je silná, ale když přijdou tlaky z různých strany, všechno se začíná hroutit…Ve spolupráci s Akademickou farností Praha, uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Mladý Ahmed

Současný film
Mladý Ahmed
Le Jeune Ahmed
Příběh zasazený do současné Belgie zachycuje vnitřní boj třináctiletého Ahmeda, který se musí rozhodnout mezi ideálem čistoty islámského imáma, a životními pokušeními. Nejnovější drama bratří Dardennových získalo na letošním MFF v Cannes Cenu za Nejlepší režii. Lektorský úvod Vladimír Hendrich.
Belgie – Fr. 2019, Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, francouz. s čes. tit., 84 min., od 12 let

Ústřední knihovna

Cena 90,-

Určené pro: dospělé.

čtvrtek21. 11.

Okénko
17:00

Tintoretto: rebel z Benátek

FILM A VÝTVARNÉ UMĚNÍ
Tintoretto – rebel z Benátek (Tintoretto – Un ribelle a Venezia, Itálie 2019, Giuseppe Domingo Romano, české titulky, 95 min.)
Dokumentární film připomíná 500 let od narození geniálního benátského rodáka a jednoho z největších malířů italské renesance. Hlas Heleny Bonham Carter (Králova řeč, Klub rváčů) přibližuje malířův nespoutaný život a jeho impozantní dílo i soupeření s dalšími slavnými umělci své doby. Snímek také odhaluje, jak se v Tintorettově tvorbě obtiskla morová rána, která slavné město zasáhla uprostřed umělcova nejsilnějšího období.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Vlastníci

PREMIÉRA
Vlastníci (ČR 2019, Jiří Havelka, 95 min., od 12 let)
Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svojí maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje…

Ústřední knihovna

Cena 130,-

Určené pro: dospělé.

pátek22. 11.

Okénko
19:00

Karel, já a ty

BIO SKEPTIK aneb Večer obzvláště vytříbeného vkusu
Karel, já a ty (ČR 2019, Bohdan Karásek, 111 min.)
Saša cítí, že se její vztah s manželem Karlem vyčerpal, a tak od něj na čas odchází. Útočiště nachází u Dušana. Oba se snaží zorientovat ve svých vztazích a vzájemně jsou si v tomto tápání oporou. Celovečerní debut Bohdana Karáska klade důraz na přirozenost dialogů i hereckých výkonů. S neokázalou elegancí a subtilním humorem představuje svět třicátníků, kteří hledají, nacházejí a někdy i ztrácejí přátele i životní partnery. Snímek je pokračováním série „bytových filmů“ (Lucie, 2011, Milostné písně, 2013), jež se pro režiséra staly cestou, jak tvořit navzdory neexistenci finanční podpory. Limity nízkého rozpočtu obrací ve svůj prospěch a zanechává tak za sebou, v prostředí české kinematografie, unikátní stopu. Po projekci následuje diskuse s filmovým publicistou Martinem Svobodou.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

pondělí25. 11.

Okénko
19:00

Tenkrát v Hollywoodu

Projekce a dialogy – Filmové projekce FAMU
Tenkrát v Hollywoodu
Once Upon a Time in Hollywood
V nejnovějším autorském filmu kultovního režiséra Quentina Tarantina se televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) rozhodnou prosadit se u filmu na konci zlaté éry Hollywoodu – v roce 1969 v Los Angeles. Lektorský úvod V. Hendricha.
USA 2019, Quentin Tarantino, anglicky s čes. tit., 159 min., od 15 let

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

úterý26. 11.

Okénko
16:00

Poslední aristokratka

FILMOVÝ KLUB – BIO SENIOR
Poslední aristokratka (ČR 2019, Jiří Vejdělek, 110 min.)
Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 50 Kč (platí do 31. 12. 2019).

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Stehlík

FILMOVÝ KLUB MKP
Stehlík (The Goldfinch, USA 2019, John Crowley, anglicky s čes. tit., 149 min., od 15 let)
Theodoru Deckerovi bylo 13 let, když byla jeho matka zabita při bombovém útoku v newyorském Metropolitním muzeu umění. Tato tragédie změnila celý jeho život a vrhla jej na dlouhou a strhující odyseu provázenou nejen zármutkem a pocitem viny, proměnou a vykoupením, ale i láskou, přátelstvím a světem zločinu. Přes všechnu nepopsatelnou hrůzu si z onoho osudového dne v mysli uchoval jeden výjev skýtající naději… obraz drobného ptáčka přivázaného řetízkem k bidýlku. Stehlíka. Adaptace úspěšného románu spisovatelky Donny Tartt, za který získala v roce 2014 Pulitzerovu cenu a Carnegieho medaili za literaturu.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 50 Kč (platí do 31. 12. 2019).

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

pátek29. 11.

Okénko
15:00

MFOF2019 projekce 15.00

XVII. Mezinárodní festival outdoorových filmů skupiny ČEZ 2019
Soutěžní přehlídka snímků se zaměřením na sporty a život s outdoorovou tématikou. www.outdoorfilms.cz
***
Matsés(Česká republika, 44 min.)
Otec s dcerou se na vlastní pěst vydají do nitra Amazonie ke kmeni Matsés, čelícímu tlaku civilizace.
Osm vrcholů (Eight Summits, USA, 47 min.)
)Příběh nejstaršího Američana, který pokořil korunu planety a završil svůj neobyčejný výkon výstupem na Everest.
Za obzorem (Beyond the Horizon, Česká republika, 3 min.)
Snaha zachytit podstatu toho co nás táhne do přírody. Proč se zas a znovu vydáváme na cesty s nejistým koncem.
Řeka (The River, Itálie, 12 min.)
Téměř nonverbální dokumentární film, cesta duše, plynutí vody v řece.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
17:00

MFOF2019 projekce 17.00

XVII. Mezinárodní festival outdoorových filmů skupiny ČEZ 2019
Soutěžní přehlídka snímků se zaměřením na sporty a život s outdoorovou tématikou. www.outdoorfilms.cz
***
Nanga Parbat 2018 Diamir Face (Česká republika, 40 min.)
Dokument o české horolezecké expedici na jednu z nejobtížnějších himalájských osmitisícovek Nanga Parbat.
Tieň Jaguara (Spirit of Jaguar, Slovensko, 57 min.)
Vydali se proti proudu amazonských řek. Překonali pohoří Sierra Maigualida, které kromě indiánu ještě nikdo nepřešel.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

MFOF2019 projekce 19.00

XVII. Mezinárodní festival outdoorových filmů skupiny ČEZ 2019
Soutěžní přehlídka snímků se zaměřením na sporty a život s outdoorovou tématikou. www.outdoorfilms.cz
***
Neznámý Afghanistán 2.0 (Unseen Afghanistan 2.0, Afghánistán, 5 min.)
Letecký film, který odkrývá neznámou krásu Afghánistánu shora, tak jako nikdy předtím.
Vrcholová príťažlivosť (Addicted to Altitude, Slovensko, 64 min.)
Životní a horolezecký příběh slovenského expedičního lezce Petra Hámora.
Orogonia (Španělsko, 9 min.)
Filozofické zamyšlení nad krásami evropských hor a nejhlubší touhou lidstva.
Země (Earth, Francie, 3 min.)
Tento film oslavuje estetickou krásu země ve vzorcích, tvarech, barvách a texturách země, řek, ledu a atmosféry.
8000+
V červenci 2016 vyrazil Antoine na osamělou třítýdenní túru a paragliding do pohoří Karákóram v Pákistánu.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

sobota30. 11.

Okénko
14:00

MFOF2019 projekce 14.00

XVII. Mezinárodní festival outdoorových filmů skupiny ČEZ 2019
Soutěžní přehlídka snímků se zaměřením na sporty a život s outdoorovou tématikou. www.outdoorfilms.cz
***
V zóně s Adamem Ondrou (In the Zone, Německo, 25 min. )
Lezce Adama Ondru asi netřeba představovat. Jak se mu daří dosahovat špičkových výkonů? Dozvíme se v tomto filmu.
Cesta jako žádná ze sta (A trip like no other, Česká republika, 70 min.)
Lukáš a Tomáš jsou dlouholetí kamarádi, kteří chtějí zopakovat euroasijskou cestu legend Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.
Ohromná cesta(The Great Route, Německo, 10 min.)
Michael se vydává na SUP boardu podél pobřeží Grónska. Ukáže nám místní změny způsobené globálním oteplováním.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
16:00

MFOF2019 projekce 16.00

XVII. Mezinárodní festival outdoorových filmů skupiny ČEZ 2019
Soutěžní přehlídka snímků se zaměřením na sporty a život s outdoorovou tématikou. www.outdoorfilms.cz
***
Changabang (Changabang and the mirrors of a repetition, Francie, 52 min.)
Tři francouzští alpinisté měli jen velmi krátkou dobu na to, aby se pokusili zdolat tisíc metrů vysokou rovnou stěnu.
Vrchol (Summit, Itálie, 43 min.)
Výstup na Mont Blanc (4810 m) po non-stop jízde na kole po téměř 17h od mořské hladiny v Janově.
Fakarava 300 žraloků (Fakarava 300 sharks, Francouzská Polynésie, 3 min.)
Krátký film o potápění ve Fakaravě ve Francouzské Polynésii spolu s 300 žraloky.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

MFOF2019: Slavnostní zakončení

XVII. Mezinárodní festival outdoorových filmů skupiny ČEZ 2019 Slavnostní zakončení festivalu s předáním cen vítězným filmařům osobnostmi z oblasti sportu a kultury. Ukázky vítězných filmů. Bohatý kulturní program.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Program na říjen

Listopad 2019

Program na prosinec
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

Vánoce 2019

Téma měsíce
Vánoce 2019

| en