Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na prosinec

Leden 2020

Program na únor
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

dnes23. 1.

Okénko
19:00

Králíček Jojo

BIO SKEPTIK aneb Večer obzvláště vytříbeného vkusu
Králíček Jojo (Jojo Rabbit, USA 2019, Taika Waititi, anglicky s čes. tit., 108 min.)
Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží. Snímek získal prestižní Cenu diváků na přehlídce v Torontu, která je považována za předzvěst vítěze Oscara. Po projekci diskuse s filmovým publicistou Martinem Svobodou.

Ústřední knihovna

Cena 120,-

Určené pro: dospělé.

pondělí27. 1.

Okénko
17:00

Tintoretto - rebel z Benátek

FILM A VÝTVARNÉ UMĚNÍ
Tintoretto – rebel z Benátek (Tintoretto – Un ribelle a Venezia, Itálie 2019, Giuseppe Domingo Romano, české titulky, 95 min.)
Dokumentární film připomíná 500 let od narození geniálního benátského rodáka a jednoho z největších malířů italské renesance. Hlas Heleny Bonham Carter (Králova řeč, Klub rváčů) přibližuje malířův nespoutaný život a jeho impozantní dílo i soupeření s dalšími slavnými umělci své doby. Snímek také odhaluje, jak se v Tintorettově tvorbě obtiskla morová rána, která slavné město zasáhla uprostřed umělcova nejsilnějšího období.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

První zrádce

SOUČASNÝ FILM
První zrádce (Il traditore, Itálie – Fr. – Něm. – Brazílie 2019, Marco Bellocchio, italsky s čes. tit., 152 min., od 15 let)
Osmdesátá léta v Itálii. Klany sicilské mafie mezi sebou nelítostně válčí o moc. Vláda si se situací neví rady, dokud se neobjeví první zrádce. Tommaso Buscetta udělá dosud nemyslitelné. Poruší přísahu, popíše praktiky největší mafiánské organizace Cosa Nostra a pomůže soudci Falconemu dostat stovky jejích příslušníků za mříže. Brzy se ale začne schylovat k tvrdé pomstě. Strhující a realitě velmi věrný příběh člověka, který navždy změnil svět mafie, představil legendární režisér Marco Bellocchio v hlavní soutěži festivalu v Cannes. Itálie vyslala tento napínavý životopisný krimi thriller do soutěže o Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Lektorský úvod Vladimír Hendrich.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

úterý28. 1.

Okénko
16:00

Dokonalá lež

FILMOVÝ KLUB – BIO SENIOR
Dokonalá lež (The Good Liar, USA 2019, Bill Condon, anglicky s čes. tit., 93 min., od 12 let)
Šarmantní podvodník Roy Courtnay (Ian McKellen) si v životě nadělal spoustu problémů a stále jej pronásleduje jeho temná minulost. Když na internetové seznamce potká bohatou vdovu Betty McLeish (Helen Mirren), nemůže uvěřit svému štěstí. Námluvy ale neprobíhají zcela podle jeho představ. Postupem času Roy zjišťuje, že city které chová k Betty, a které měly být falešné, se stávají skutečnými a to začíná být pro Royův tajný plán opravdovým problémem.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 100 Kč (platí do 31. 12. 2020).

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
19:00

Amundsen

FILMOVÝ KLUB MKP
Amundsen (Nor. – Švédsko – ČR 2019, Espen Sandberg, norksy s čes. tit., 125 min., od 12 let)
Výpravný filmový portrét dobrodruha, který vyplňoval prázdná místa na mapě, dobyl jižní pól a jako první dosáhl se svými expedicemi obou pólů zeměkoule. Jaký ale ve skutečnosti byl Roald Amundsen? Snímek ukazuje nejen výpravy do neprozkoumaných ledových pustin a oceánů a polární lety vzducholodí, ale odhaluje i život a osobnost legendárního objevitele, včetně řady méně známých skutečností, jako byl jeho vztah s bratrem nebo milostné aféry.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 100 Kč (platí do 31. 12. 2020).

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

středa29. 1.

Okénko
19:00

Cats

FILM A HUDBA
Cats (USA 2019, Tom Hooper, anglicky s čes. tit., 106 min., od 12 let)
Adaptace slavného muzikálu Andrewa Lloyda Webbera. Příběh se odehrává na legendárním kočičím bále, který se odehrává jednou ročně a jedna vybraná kočka na něm vždy dostane šanci na nový život. Volbu provádí ta nejstarší z nich, pravidla zná snad jen ona, ale všichni se snaží, co jim schopnosti a síly stačí, aby se právě oni stali těmi vyvolenými.

Ústřední knihovna

Cena 110,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Varšava: Rozdělené město

V letošním roce uplyne 75 let od konce 2. světové války a 27. ledna si celý svět připomene výročí osvobození KL Auschwitz – Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Při této příležitosti uvedeme ve spolupráci s Polským institutem v Praze a Židovským muzeem v Praze dokument věnovaný válečnému osudu Varšavy, který obsahuje jedinečné amatérské záběry z varšavského ghetta. Kromě propagandistických nacistických filmů je to jediný dochovaný materiál zachycující život židovských obyvatel před jejich deportací do vyhlazovacích táborů.

Kanadský režisér a historik s polskými kořeny Eric Bednarski využilobjevený archivní film z roku 1941, jehož autorem je mladý Polák, který při natáčení riskoval svůj život. V dokumentu vystupují židovští a polští pamětníci, ale také architekti a aktivisté zkoumající německé plány s přestavbou Varšavy a likvidaci ghetta, poválečnou obnovu města a snahu vtělit do jeho ulic formou pomníků a muzeí paměť o zmizelé polsko-židovské metropoli.

Diskuse po filmu se zúčastní také historička Jana Šplíchalová, která se odborně zaměřuje na protižidovskou politiku a vznik koncentračních táborů na území říše a protektorátu.

Warszawa: Miasto podzielone (70 min., 2019, režie a scénář Eric Bednarski)
Vstup volný / polsky a anglicky s překladem do češtiny

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

čtvrtek30. 1.

Okénko
19:00

Gentlemani

PREMIÉRA
Gentlemani (The Gentlemen, USA 2020, Guy Ritchie, anglicky s čes. tit., 113 min., od 15 let)
Sofistikovaná akční komedie sleduje příběh britského drogového krále (Matthew McConaughey), který se snaží prodat svoje impozantní drogové impérium dynastii oklahomských miliardářů. Dále hrají Charlie Hunnam, Henry Golding, Michelle Dockery, Jeremy Strong, Eddie Marsan, Colin Farrell a Hugh Grant.
POZOR, V PROGRAMOVÉ SKLÁDAČCE CHYBNĚ UVÁDÍME FILM 1917, JEHOŽ PREMIÉRU DISTRIBUTOR PŘESUNUL.

Ústřední knihovna

Cena 130,-

Určené pro: dospělé.

Program na prosinec

Leden 2020

Program na únor
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en