Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na srpen

Září 2017

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

středa6. 9.

Okénko
18:00

Autorské čtení Michala Vrby

Autorské čtení prozaika Michala Vrby z jeho románu Prak

Napínavý debut Prak Michala Vrby je dech beroucím čtením plným zvratů a nečekaných odhalení, a zároveň znepokojujícím svědectvím o tom, jak doba ohýbá lidské charaktery a jak složité je vyrovnat se s vlastním svědomím a zůstat morálně čistý. Michal Vrba je muž mnoha profesí, učitel, řidič, moderátor televizního dopravního zpravodajství, vášnivý chodec a běžec. Též kreslíř a ilustrátor. V současné době žije v Novém Bydžově.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, studenty.

středa13. 9.

Okénko
18:00

Book club - Japanese Literature

Book club on topic Japanese Literature. We are not just reading one book, but we are focusing on one country. Read a book by an Japanese author (genre and topic of your choice) and come. Special guest: Tomáš Jurkovič, man who translated into Czech the novels of Haruki Murakami.

Knižní klub pro všechny, kteří si chtějí procvičit konverzaci v angličtině a poznat zajímavé knihy. Přečtěte si libovolné dílo napsané japonským autorem či autorkou a přijďte si s námi o něm popovídat. Speciálním hostem zářijového klubu bude Tomáš Jurkovič – překladatel Haruki Murakamiho a Marek Kimei Matvija, první český mistr hry na šakuhači.
TIP! SDÍLEJTE UDÁLOST NA FACEBOOKU!

Ústřední knihovna - Dílna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, studenty.

pondělí18. 9.

Okénko
18:00

Večer s Karlem Šiktancem

Městská knihovna v Praze a Nakladatelství Karolinum Vás srdečně zvou na setkání s klasikem české poezie. Můžete se těšit na autorské čtení z poslední básnické sbírky „Horniny“, společně s autorem také představíme projekt „Digitalizace básnického díla Karla Šiktance“, jehož výstupem jsou digitalizované, volně přístupné básnické sbírky na webu Městské knihovny v Praze ve všech standardizovaných formátech (pdf, epub a mobi). Večerem Vás provede básník a literární historik Petr Hruška.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, studenty.

středa20. 9.

Okénko
17:00

Fresh books - čtenářský klub Young Adult

Nemáte si s kým popovídat o právě přečtené knize? Nebaví vaše přátele poslouchat, co úžasného jste tentokrát četli? Přijďte k nám! Čtenářský klub FRESH BOOKS je místo, kde se setkávají nadšení příznivci žánru Young Adult/New Adult. Na neformálních schůzkách vás uvítají přátelské knihovnice, jež jsou samy nadšenými čtenářkami tohoto žánru. Tentokrát si budeme povídat o knize autorky Sary Raasch: Sníh nebo popel a o knize A. G. Howarda: Krverůž.

Ústřední knihovna - Dílna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, mládež.

Okénko
18:00

Autorské čtení spisovatelky Helle Helle

Oblíbená dánská autorka Helle Helle se těší na setkání s českými čtenáři. Autorské čtení, beseda a autogramiáda proběhnou ve středu 20. září v Ústřední knihovně. Moderuje Petr Vizina, překládá Helena Březinová.

Helle Helle představí především novinku Tohle jsem měla napsat v přítomném čase, která ji poprvé uvedla také na scéně ve Spojených státech a Velké Británii.

TIP! SDÍLEJTE UDÁLOST NA FACEBOOKU

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, studenty.

čtvrtek21. 9.

Okénko
17:00

Literární dílny s Terezou Matouškovou

Píšete do šuplíku? Toužíte jednoho dne vydat knihu? Chcete se dozvědět něco víc o tvůrčím psaní? Přijďte si zkusit pár kreativních úkolů mezi lidi, kteří mají stejný sen jako vy. Literární dílny pro mládež pod vedením Terezy Matouškové přicházejí po čtyřech letech úspěšného fungování v Brně i do Městské knihovny v Praze. Tak to nepropásněte!

Je nutné přihlášení předem na emailu terezamatousko­va@post.cz. Kurz je vhodný pro zájemce ve věku 15–20 let.

Smíchov

Vstupné zdarma

Určené pro: mládež, studenty.

Program na srpen

Září 2017

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en