Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na leden

Únor 2018

Program na březen
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

středa7. 2.

Okénko
18:00

Autorské čtení Lucie Faulerové

Autorské čtení Lucie Faulerové z knihy Lapači prachu Lucie Faulerová se narodila se v Pardubicích, v současné době žije v Praze. Absolvovala bohemistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Pracuje jako redaktorka a jazyková korektorka na volné noze a jako dramaturgyně a produkční kulturních a uměleckých projektů. Podílí se na některých akcích výtvarnice Kateřiny Šedé, např. na knize Brnox. Průvodce brněnským Bronxem (Magnesia Litera za publicistiku 2016). Na podzim 2017 vydalo nakladatelství Torst její románový debut Lapači prachu.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

úterý13. 2.

Okénko
17:00

Book club s Davidem Whitemanem

Book club je zpět! Naším prvním hostem je spisovatel David Whiteman z Edinburghu, který je v současné době rezidentem Prahy města literatury. David Whiteman navštívil Prahu poprvé v devatenácti letech a od té doby zasvětil svůj život psaní. Během této doby se propojil s českou kulturou a zůstal s ní spojen doposud. POZOR! Setkání a následná diskuze probíhají v angličtině!

Discussion with David Whiteman

Book club is back! Our guest is going to be David Whiteman, the writer from Edinburgh. He's come to Prague to finish his new book „Black hand“. The story is placed in Prague during the First World War, telling us about Gavrilo Princip, consequences of the Assassination of Archduke Franz Ferdinand to Czech people and about Czechoslovak Legion.

David's first book also has a Prague atmosphere. „The Cure for Solitude“ is a story about Czech smuggler Dominik. The story takes place in Prague during the wild nineties. Come to talk with David about his books, Prague, history and whatever you want to know. Don´t hesitate to come no matter what your level of English is.

Book club takes place on february 13th, 5 pm at Central Library – Dílna

Ústřední knihovna - Dílna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, studenty.

středa14. 2.

Okénko
18:00

Mezinárodní literární a kulturní festivaly

V průběhu večera budeme diskutovat o významných literárních a kulturních festivalech, které probíhají v České republice, i o těch, které se organizují v zahraničí a to i mimo Evropu. Pořadem provází dramaturg Domu čtení a básník Josef Straka, a jeho hosté.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

středa21. 2.

Okénko
17:00

Fresh Books

Nemáte si s kým popovídat o právě přečtené knize? Nebaví vaše přátele poslouchat, co úžasného jste tentokrát četli? Přijďte k nám! Čtenářský klub FRESH BOOKS je místo, kde se setkávají nadšení příznivci žánru Young Adult/New Adult. Na neformálních schůzkách vás uvítají přátelské knihovnice, jež jsou samy nadšenými čtenářkami tohoto žánru. Téma pro únorový Fresh books je Contemporary Young Adult (každý může mít jakoukoli knihu z tohohle podžánru YA, i my budeme mít načtené různé). Z novějších knih do tohohle podžánru spadá třeba Třináctkrát proto, Polibek v New Yorku, Růže pro Charlotte, Tíha vesmíru atd.

Obrázek jako vždy: https://www.mlp.cz/…fresh-books/?…

Ústřední knihovna - Dílna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, mládež.

Okénko
18:00

Almanach Start line II

Uvedení elektronické knihy Almanach Start line II
Autorský večer účastníků Kurzu tvůrčího psaní prozaika a básníka Viktora Špačka Už druhým rokem vydává Městská knihovna v Praze elektronický sborník básní a krátkých próz, sestavený z nejlepších textů účastníků kurzu tvůrčího psaní. Přijďte si poslechnout autorská čtení Jarmily Kašparové, Miroslava Štangla, Marka Zlatníka, Lukáše Tylečka, Hynka Glose, Karoliny Kordačové, Václava Bozděcha, Anny Háblové a Ivana Weinzettlové Jungové. Moderování večera se ujme editor sborníku Viktor Špaček.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

čtvrtek22. 2.

Okénko
16:00

Literární dílny s Terezou Matouškovou

Píšete do šuplíku? Toužíte jednoho dne vydat knihu? Chcete se dozvědět něco víc o tvůrčím psaní? Přijďte si zkusit pár kreativních úkolů mezi lidi, kteří mají stejný sen jako vy. Literární dílny pro mládež pod vedením Terezy Matouškové přicházejí po čtyřech letech úspěšného fungování v Brně i do Městské knihovny v Praze. Tak to nepropásněte!

Je nutné přihlášení předem na emailu terezamatousko­va@post.cz. Kurz je vhodný pro zájemce ve věku 15–20 let.

Smíchov

Vstupné zdarma

Určené pro: mládež, studenty.

Okénko
17:00

Tvůrčí psaní s Viktorem Špačkem 2018

Chcete se naučit psát povídky? Už povídky píšete a chcete si prohloubit znalosti o literární tvorbě? Navštivte kurz tvůrčího psaní, zaměřený na kratší prozaické texty, vedený prozaikem, básníkem a výtvarníkem Viktorem Špačkem. Během šesti kurzů lektor sevřenou formou objasní umění kompozice, charakterizaci postav, tvorbu věrohodného prostředí i dialogů. Při svých lekcích vychází především z interpretací a detailních analýz děl mistrů, například Ernesta Hemingwaye, Raymonda Carvera nebo Antona Pavloviče Čechova. Dozvíte se, jak na to mistři šli, z čeho vařili a čím vším by vás mohli inspirovat. Přihlášky posílejte na adresu spacek.viki@seznam.cz POZOR! Kurz je určen jen pro účastníky, kteří jsou registrovanými čtenáři KNIHOVNY.

Více o lektorovi: www.viktorspacek.cz

Jednotlivé termíny konání:

  • 22. únor 2018 17:00 – 20:00
  • 21. březen 2018 17:00 – 20:00
  • 18. duben 2018 17:00 – 20:00
  • 16. květen 2018 17:00 – 20:00
  • 30. květen 2018 17:00 – 20:00
  • 13. červen 2018 17:00 – 20:00

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Knihy Viktora Špačka

Určené pro: dospělé.

sobota24. 2.

Okénko
13:00

5x5xTriumvirát

Triumvirát je skupina lektorů, kteří se intenzivně věnují tvůrčímu psaní. Společně pak připravují literární dílny pro všechny autory sci-fi a fantasy, během nichž se psavci naučí poskytovat i přijímat kritiku, budovat světy, tvořit postavy a dějové linie. Na konci odejdou s hotovou povídkou.

Setkání proběhnou v termínech 27. 1., 24. 2., 24. 3., 21. 4., 26. 5., 23. 6. 2018. Podmínky účasti: mít čas, mít povídku, mít platný čtenářský průkaz do knihovny a přihlásit se na emailu knihovna@trium­virat.cz.

Ústřední knihovna - Dílna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, mládež.

Program na leden

Únor 2018

Program na březen
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en