Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na leden

Únor 2019

Program na březen
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

sobota2. 2.

Okénko
13:00

Klub romských spisovatelů

Zakládající setkání klubu romských spisovatelů

Spolek Slovo 21, zs srdečně zve na Zakládající setkání klubu romských spisovatelů. Setkání se uskuteční v rámci projektu GAVORO, jehož cílem je vybudovat platformu romských autorů, na níž mohou romští spisovatelé vzájemně spolupracovat a umožnit romské literatuře najít cestu mezi romské i neromské publikum skrze její kvalitní prezentaci. Chceme tak přispět k uchování romského literárního dědictví a jazyka jako důležité součásti romské kultury a identity.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

středa6. 2.

Okénko
18:00

Autorské čtení Šárky Šiškové

Autorské čtení Šárky Šiškové z knihy A co láska?

Povídky z této knihy vzájemně propojuje téma lásky a mezilidských vtahů v běžných, každodenních i nečekaně dramatických situacích. Povídky spisovatelky a módní návrhářky Šárky Šiškové vypovídají o lidech, složitosti vztahů. O příležitostech, které nás míjejí nebo naopak, které vytváříme, ale též o manipulaci, snaze ovládat život těch druhých, o nejistotách, ale i naději. A především o lásce. A také formě vztahů, které se za lásku možná jen vydávají. Kniha A co láska? vyšla na konci roku 2018.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

středa13. 2.

Okénko
18:00

Knihy na začátek roku 2019

Čtenářský klub: Knihy na první měsíce roku 2019

Přijďte si popovídat o knihách, které jste poslední dobou četli a které byste chtěli doporučit dalším čtenářům. Večer uvádí dramaturg Domu čtení Josef Straka.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
18:00

Isaac Bashevis Singer

Literání salónek – Nób(e)l

Nespokojíte se s ledajakou knihou? Zajímá vás kvalitní literatura a rádi byste se o své čtenářské zážitky a zkušenosti podělili? Navštivte náš literární salónek. Na každém setkání si povídáme o knihách na vybrané téma, kterým je tentokrát Dětství a vyhnanství. Ve svých knihách se mu hojně věnoval nobelista Isaac Bashevis Singer. Přečíst si od něj můžete např. knihu Láska a vyhnanství a mnoho jiných.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

středa20. 2.

Okénko
18:00

Toulky Amerikou

Autorské čtení a diskuze s Karlem Sedláčkem

Karel Sedláček se stal v roce 1960 nejmladším hlasatelem Československého rozhlasu.

Promoval na Fakultě sociálních věd UK v Praze. V plzeňském rozhlasovém studiu pracoval do konce roku 1968. Po roce 1989 působil jako šéfredaktor nakladatelství Melantrich a byl redaktorem a hlasatelem Rádia Svobodná Evropa až do ukončení vysílání české redakce v roce 2002. Je autorem knih na vědeckotechnická témata, historii unikátní rozhlasové stanice očima pamětníků i archivních dokumentů shrnul pak v knize Volá Svobodná Evropa (Praha 1993).

Dále mimo jiné napsal publikaci Vzpomínky na Plzeň – Čas lámání chleba a charakterů (Praha 2011)- o srpnových událostech roku 1968 v Plzni. Karel Sedláček navštívil Spojené státy celkem pětadvacetkrát. Toulal se velkými městy i pustými pouštěmi, podzemními jeskyněmi a vysokohorskými masivy, obdivoval umělecké galerie i muzikály, nechal se ohromovat nádhernými konstrukcemi mostů a přehrad i architekturou mrakodrapů, se zatajeným dechem se procházel laserovými laboratořemi a po vojenských základnách. Kniha Toulky Amerikou vyšla na konci roku 2018.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Spisovatel Richard Fidler

Praha město literatury a Památník národního písemnictví vás srdečně zvou na cyklus doteky světové literatury. Malá vila Památníku národního písemnictví Pelléova 20/70, Praha 6 – Bubeneč

Richard Fidler, autor dvou rozsáhlých bestsellerů Ghost Empire a Saga Land, příběhů ze starověké Byzance a z Islandu vikingského období. Richard Fidler píše nyní román o Praze, v němž se prolíná osobní zkušenost a mytologie. Zahrnuje týdny, které strávil v Praze během sametové revoluce, a mnohem více. Redaktor pořadu Conversations australského ABC Radio, oceněného iTunes Australia jako Nejlepší klasický podcast a Nejstahovanější podcast. Původní člen komediálního tria The Doug Anthony Allstars.

Večerem provází spisovatel a komentátor David Vaughan. Texty v překladu Tomáše Míky čte Kajetán Písařovic.

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, studenty.

sobota23. 2.

Okénko
13:00

5x5 x Triumvirát 2019

Píšete sci-fi nebo fantasy? Chcete se zlepšit? Potřebujete, aby se někdo upřímně podíval na váš text a řekl vám, kde zabrat a v čem jste už dobří? Nabízíme literární dílnu, která všechno toto umožní a nabídne toho mnohem víc.Triumvirát je skupina lektorů, kteří se intenzivně věnují tvůrčímu psaní. Společně pak připravují literární dílny pro autory sci-fi a fantasy, během nichž se psavci naučí poskytovat i přijímat kritiku, budovat světy, tvořit postavy a dějové linie. A na konci odejdou s hotovou povídkou.

Podmínky účasti: mít čas, mít povídku, mít platný čtenářský průkaz do knihovny a přihlásit se na emailu knihovna@trium­virat.cz.

Ústřední knihovna - Dílna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, mládež.

středa27. 2.

Okénko
17:00

Večer irských povídek

Faoi éin agus faoi dhaoine aneb Večer irských povídek

Za okny panuje tma, chladný vítr si pohrává s prvními sněhovými vločkami. Vzduch voní zimou. Mráz hladově natahuje své dlouhé prsty po holé zemi. Nad hřejivým světle Městské knihovny v Praze však nezvítězí. Hlouček postav napjatě poslouchá sytý hlas muže, vyprávějícího o osudech pradávných hrdinů. Silácké skutky i běžná lidská vyznání ožívají ve stínech, tančících po zdi v rytmu harfových strun. Kolikrát se už ten příběh odehrál? A kolik ještě zbývá prožít? Napovíme jen, že kromě příběhu ze slavného Fianského cyklu zazní i výběr z moderní irské prózy, nově přeložené a vydané v knize Muž, který vybouchl. Přednes: Jiří Pobuda Harfa: Katka Lorencová.

Bohnice

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

čtvrtek28. 2.

Okénko
17:00

Literární dílny s Terezou Matouškovou 2019

Píšete do šuplíku? Toužíte jednoho dne vydat knihu? Chcete se dozvědět něco víc o tvůrčím psaní? Přijďte si zkusit pár kreativních úkolů mezi lidi, kteří mají stejný sen jako vy. Literární dílny pro mládež pod vedením Terezy Matouškové přicházejí po čtyřech letech úspěšného fungování v Brně i do Městské knihovny v Praze. Tak to nepropásněte!

Je nutné přihlášení předem na emailu terezamatouskova@post.cz. Kurz je vhodný pro zájemce ve věku 15–20 let.

Smíchov

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, mládež.

Program na leden

Únor 2019

Program na březen
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en