Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na srpen

Září 2019

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

úterý24. 9.

Okénko
17:00

Čapkové dětem

Společnost bratří Čapků uvádí Čapkové dětem

O zdvořilých loupežnících, nebojácném pradědečkovi, poctivých tulácích a dalších nepohádkových postavách z pohádkového světa Bratří Čapků, aneb Čapkové dětem 2.

Literární pásmo sestavené z pohádek a pohádkového vyprávění Karla i Josefa Čapkových nás tentokrát provede krajem dětství obou bratrů, v němž vodníci chodí k doktorovi, z loupežníků se stávají státní úředníci, z rusalek filmové hvězdy, ptáci diskutují o hospodářské krizi, tuláci vrací nalezený milion, zvědaví kouzelníci a zlomyslné klobouky putují kolem světa. Skrze Devatero pohádek i tu přidanou od Josefa Čapka se pokusíme odhalit tajemství nesmrtelnosti čapkovských pohádek. Znovu si na chvíli poslechneme Josefovo povídání s dětmi a objasníme, jak to bylo ve své době slavnou Nůší pohádek a prozradíme, které Karlovy pohádky se do Devatera nedostaly a možná i proč.

Scénář a režie: Alena Pěkná a Jiří Pešička
Účinkují: Alena Pěkná a Jiří Pešička
Hudební doprovod: Jiří Pešička

Ústřední knihovna

Cena 50,-

Určené pro: seniory, dospělé, studenty.

středa25. 9.

Okénko
17:17

Utajené hrady a zámky

Prahou po stopách panských sídel

Křest knihy Utajené hrady a zámky I. (druhé, atualizovaného vydání) autorů Otomara Dvořáka a Josef Pepsona Snětivého

Zveme vás na křest druhého, aktualizovaného vydání uspěšné knihy Otomara Dvořáka a Josefa Pepsona Snětivého Utajené hrady a zámky I. aneb Prahou po stopách panských sídel.

Hradčany

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
18:00

Staré pověsti české

Kniha měsíce: Alois Jirásek: Staré pověsti české

Zveme na tradiční besedu nad Knihou měsíce, kterou vybírá redakce Literárních novin. Na otázku, zda se Jirásek a jeho jazyk přežil, budou odpovídat bohemista a pedagog Ondřej Hausenblas a autorka převyprávění (pod názvem Staré pověsti české a moravské) Alena Ježková. Moderuje šéfredaktor Literárních novin. Petr Bílek.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Literární salónek

Nób(e)l

Na každém setkání si povídáme o jedné knize nositele Nobelovy ceny za literaturu a o jedné knize laureáta jiné literární ceny. Je jen na vás, jestli si přečtete obě knihy, nebo jen jednu. Četbu vybíráme tak, aby knihy byly tematicky příbuzné, ale přitom tvořily jistý protiklad a ukazovaly tak různé pohledy na společenské problémy současnosti. V literárním salónku Nób(e)l se scházíme jednou za měsíc a v příjemném prostředí si povídáme o přečtených knihách, o světoznámých spisovatelích, zkrátka o literatuře.

Připojit se k nám můžete kdykoliv a jako bonus pro vás vždy připravíme knihy k půjčení pro další setkání.

Ústřední knihovna - Dílna

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé, studenty.

čtvrtek26. 9.

Okénko
16:00

Literární dílny 2019

Literární dílny s Terezou Matouškovou

Píšete do šuplíku? Toužíte jednoho dne vydat knihu? Chcete se dozvědět něco víc o tvůrčím psaní? Přijďte si zkusit pár kreativních úkolů mezi lidi, kteří mají stejný sen jako vy. Literární dílny pro mládež pod vedením Terezy Matouškové přicházejí po čtyřech letech úspěšného fungování v Brně i do Městské knihovny v Praze. Tak to nepropásněte!

Je nutné přihlášení předem na emailu terezamatouskova@post.cz. Kurz je vhodný pro zájemce ve věku 15–20 let.

Smíchov

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, mládež.

Okénko
18:00

Michal Ajvaz

Spisovatelé do knihoven

Spisovatelé do knihoven je společný projekt Asociace spisovatelů, jedenácti knihoven z celé České republiky a desítky současných autorů a autorek. Třetí ročník projektu nabídne během deseti měsíců školního roku (září 2019 – červen 2020) to nejlepší ze soudobé prózy a poezie. Prvním autorem, který bude číst v Domě čtení je Michal Ajvaz, básník, prozaik, esejista a překladatel z němčiny. Průkopník a zastánce magického realismu u nás. Autor mnoha knih, které jsou často překládány do cizích jazyků. Michal Ajvaz bude číst ze svého připravovaného románu Města, který vyjde v říjnu tohoto roku.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

pondělí30. 9.

Okénko
17:00

Tři píšící ženy

Srdečně vás zveme na literární podvečer tří mladých autorek. Přijďte si poslechnout autorská čtení blogerky Michaely Dočkalové, absolventky Literární akademie J. Škvoreckého Veroniky Brožkové a držitelky ocenění Máchova růže a vydavatelky Náměsíčníku Alžběty Bublanové.

Korunní

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Program na srpen

Září 2019

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en