Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na duben

Květen 2017

Program na červen
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

zítra29. 5.

Okénko
15:30

Arteterapie s Kristinou 3

Arteterapie s Kristinou 3 – workshop K. Dobrozemské. Pokračování minikurzu arteterapie.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory.

Okénko
17:00

Scrabble v Korunní 2017

Pobočka Korunní ve spolupráci se členy České asociace Scrabble zve všechny zájemce o deskovou hru Scrabble na pravidelná pondělní hrací odpoledne. Aktivní členové České asociace Scrabble Vás zasvětí do tajů a strategie deskové hry Scrabble, vysvětlí pravidla a pomocí společné hry zvýší Vaše šance na získání co nejvyššího počtu bodů. Těšíme se na vás v klubovně pobočky Korunní v 1. patře.

Korunní

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, děti, mládež.

středa31. 5.

Okénko
17:00

Wikiklub

Znáte internetovou encyklopedii Wikipedie? Zkoušeli jste do ní přispět, ale nevíte si s něčím rady? Wikiklub je tu nejen pro wikipedisty, kteří již znají základy editace, ale i pro nováčky či zvědavce, kteří chtějí získat rady a podněty pro další tvorbu a úpravu encyklopedických hesel.

Více informací můžete získat také na stránce Wikiklubu Praha https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Wikipedie:Klub#Pra­ha nebo na e-mailové adrese vojtech.vesely­@wikimedia.cz.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé, studenty.

Okénko
17:00

O flamenku II.

Seznámení se styly, kořeny, trendy, osobnostmi i terminologií žánru flamenka doprovázené obrazovými i zvukovými ukázkami.

Jak dohromady funguje flamenkové trio – zpěv, kytara, tanec? Jakým způsobem se ve flamenku tvoří? Jak funguje princip improvizace? Přednáška Jany Drdácké, průkopnice flamenka v Čechách, lektorky a choreografky, navazuje na úvod o flamenku a rozebírá do větší hloubky konkrétní flamenkovou tvorbu, strukturu flamenkových tanců a specifika jednotlivých flamenkových stylů. Tyto principy a stylové rozdíly si vysvětlíme s pomocí video ukázek a konkrétních figur, které vám předvede sama lektorka. Flamenkové styly, tzv.palos, zasadíme do regionálních a historických souvislostí.

Přednáší Jana Drdácká, flamenková tanečnice, choreografka a pedagožka, průkopnice flamenka v České republice. Své znalosti a zkušenosti nasbírala na četných stážích ve Španělsku a v USA. Od roku 2001 vede svou taneční školu v Praze. Spoluzaložila dvě hudebně-taneční formace, Arsa y Toma v roce 2000 a Flamenco Element v roce 2010. Je zároveň dramaturgyní vlastních projektů a spolupracuje s významnými španělskými umělci, v jejichž představeních hostuje.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

Program na duben

Květen 2017

Program na červen
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en