Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na prosinec

Leden 2019

Program na únor
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

zítra21. 1.

Okénko
19:00

Feng Shui - Jak správně pečovat a posilovat své energie

Zdraví, vitalita i dlouhověkostzáleží na kvalitě a dostatku naší energie. V rámci našeho života máme tři základní zdroje energie – stravu, vzduch a prostředí, ve kterém žijeme. Jak si vytvořit v životě ty nejlepší podmínky pro posílení vlastní energie se dozvíte na přednášce.

Setkání s Ing. Jiřím Černákem

Ústřední knihovna

Cena 50,-

Určené pro: dospělé.

úterý22. 1.

Okénko
17:30

Vernisáž výstavy Barevné cesty

Zveme vás na výstavu obrazů Miloše Vacíka. Vernisáž výstavy s hudebním doprovodem autora proběhne v úterý 22. 1. 2019 od 17.30 hod. Výstavu si můžete prohlédnout od 3. do 31. ledna 2019 v provozní době pobočky.

Hradčany

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

středa23. 1.

Okénko
18:00

Co na nás ví normalizační próza?

Diskusní večer Salonu Práva

Hosté: literární kritička Eva Klíčová, filozof Václav Bělohradský a historik a děkan FF UK Michal Pullmann. Před rokem 1989 prodávali desetitisíce knih. Přesto dnes míváme problém vybavit si jejich jména. Jaký svět zachycovali ve svých románech Pavel Frýbort nebo Vladimír Páral ad.? Lišil se jimi zobrazovaný konzum pozdního socialismu tolik od divokých devadesátých let? Co jsme si odnesli z komunismu do svobody? Na večeru Salonu vystoupí literární kritička Eva Klíčová a o tématu bude diskutovat s filozofem Václavem Bělohradským a historikem Michalem Pullmannem. Debatu moderuje editor Salonu Zbyněk Vlasák. Všichni čtyři zároveň představí salonní sborník Všechno nejlepší. Tisíc čísel a dvacet let Salonu Práva, který nedávno vydalo nakladatelství Druhé město.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

čtvrtek24. 1.

Okénko
18:00

Vínový čtvrtek Jana Duška

Divadelní a filmové oddělení srdečně zve na další podvečer z cyklu Barevné čtvrtky, tentokrát se scénografem a kostýmním výtvarníkem, prof. Janem Duškem. Setkání uvede Marie Valtrová. Akce se koná ve čtvrtek 24. ledna 2019 od 18:00 v klubovně Ústřední knihovny. Vstup zdarma.

Ústřední knihovna, Ústřední knihovna - Divadelní oddělení

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

pondělí28. 1.

Okénko
17:00

Architekti a stavitelé

Architekti a stavitelé na Malostranském hřbitově

Historické hřbitovy

Představení a křest nové publikace Významní architekti a stavitelé pohřbení na Malostranském hřbitově.

Téma devátého dílu bylo zvoleno s ohledem na blížící se výročí narození představitele vrcholného barokního stavitelství Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Na tomto hřbitově leží i další významné osobnosti, například Jan Klement Zobel a Josef Zobel, slavný malostranský stavitel Josef Jager či druhá generace rodiny Hergetů. Zmíníme i významného českého architekta Josefa Zítka, autora návrhu Národního divadla. Část publikace je také věnována hřbitovu na Zlíchově.

Akci pořádá spolek Malostranský hřbitov. Akce se koná na galerii A.

Smíchov

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
19:00

Feng Ren Shui - Já - kdo jsem?

Nejtěžší otázka ze všech: kdo jsem? Jen opravdu málo lidí na ni zná odpověď. Ale bez správné odpovědi nemůžete položit další otázky: proč tu jsem, jaký je můj osud, co mám v životě dělat, s kým mám žít, jak velký potenciál v životě mám…? Na přednášce vám ukážeme možnosti, jak zjistit kým opravdu jste a jak si na základě této informace můžete nastavit celý svůj život.

Setkání s Ing. Jiřím Černákem

Ústřední knihovna

Cena 50,-

Určené pro: dospělé.

středa30. 1.

Okénko
17:00

Udržitelné oblékání

Udržitelné oblékání v dobách neudržitelné produkce oblečení

Proč každý rok skládkujeme miliony kil textilního odpadu? Zveme na přednášku s diskusí obecně prospěšné společnosti Moment na téma spotřebovávání zdrojů v textilním průmyslu a jeho nadprodukci. Zaměříme se na téma udržitelného nákupu oblečení, co to vlastně v praxi znamená a jaké jsou možnosti.

Malešice

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé, studenty.

Okénko
18:00

Diskuzní večer k událostem roku 1989

Po celý minulý rok jsme diskutovali o událostech, které se staly v roce 1968, a naše poslední diskuze, na konci listopadu, se týkala následných let normalizačních. V letošním roce to bude již třicet let od listopadových dní roku 1989, ale vraťme se na prvním večeru do let 1987–1988, co tomu všemu předcházelo, abychom se pak zastavili u tzv. Palachova týdne v polovině ledna roku 1989. Na tento večer budou pozváni i historici.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Program na prosinec

Leden 2019

Program na únor
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en