Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na srpen

Září 2019

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

zítra21. 9.

Okénko
10:00

Lá vem a história 2019!

POZOR! 21. 9. 2019 je setkání zrušeno pro nemoc lektora. Děkujeme za pochopení.

A teď přijde pohádka!

Pobočka Korunní vás zve na storytelling v portugalštině. Program vznikl pro rodiny s portugalskými kořeny, které si chtějí četbou udržet portugalský jazyk jako součást své identity. Setkání plná pohádek, písniček a říkanek v portugalštině vede dobrovolnice Michele Pechlof z Brazílie. Přiveďte svou rodinu a pojďte si číst pohádky!

Lá vem a história!

Venha para a biblioteca no ramo Korunni e divirta-se com a hora da história. O Lá vem a história! foi criado para todas as famílias que vivem em Praga (e comunidades vizinhas) e gostariam de preservar a língua portuguesa como parte da sua identidade, a partir da leitura. Coordenado pela voluntária Michele Pechlof, os encontros são gratuitos e recheados de histórias, cantigas, poemas e parlendas em português! Língua é cultura. Traga a sua família e vamos contar histórias!

Korunní

Vstupné zdarma

Určené pro: rodiče a děti, děti.

Okénko
11:00

Sochy v okolí Ústřední knihovny

Pragensijní vycházka v rámci akce Otevíráme Moje Mariánské (Zažít město jinak)

Řada historických budov i volných prostranství v okolí Mariánského náměstí má zajímavou sochařskou výzdobu. Přiblíží nám ji Ing. Václav Rybařík, autor knihy Pražské sochy, pomníky a jiné kamenné památky. Sraz na vycházku je před hlavním vstupem do Ústřední knihovny.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

středa25. 9.

Okénko
16:00

Co umí správný skaut?

Chcete se naučit uzlování, šifrování nebo jak rozdělat oheň křesadlem? Skautský oddíl Royal Rangers vám to předvede.

Černý Most

Vstupné zdarma

Určené pro: mládež.

Okénko
18:00

Emil Ščuka vlastním slovem

Debata s významným romským aktivistou a podnikatelem nad knihou jeho pamětí. Vystoupí též redaktor Vojtěch Lavička, překladatel do romštiny Janko Horváth a autorka předmluvy Jarmila Balážová. Akce je realizována díky finanční podpoře Ministerstva kultury ČR.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Karafiáty a samet

Večer k událostem roku 1989

Naším hostem bude Sandra Baborovská, kunsthistorička a kurátorka výstavy, která právě probíhá v Galerii hlavního města Prahy, v budově Městské knihovny v Praze, ve druhém patře, s názvem Karafiáty a samet- Umění a revoluce v Portugalsku a Československu 1968–1974–1989. V průběhu diskuze budou promítnuty archivní materiály, které byly doposud k vidění jen na probíhající výstavě. Budeme též hovořit o spojnicích a rozdílnostech dění v Portugalsku roku 1974 a Československu 1989, o pobytu portugalských studentů v prosinci roku 1989 v Praze, dnešních pohledech na obě revoluce a samozřejmě o portugalském a československém umění té doby.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

čtvrtek26. 9.

Okénko
18:00

Pískový čtvrtek Jany Janěkové

Divadelní a filmové oddělení srdečně zve na další podvečer z cyklu Barevné čtvrtky, tentokrát s herečkou Janou Janěkovou. Setkání uvede Marie Valtrová.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

pondělí30. 9.

Okénko
15:00

Seznamte se s Pragensiemi

Týden knihoven 2019

Každý den od 15:00 do 16:00 hodin vás provedeme Pragensiemi, oddělením Ústřední knihovny, které se věnuje Praze. Ukážeme vám zajímavé knihy, časopisy i plány Prahy, které na „policích“ nenajdete. Naučíme vás používat digitální knihovnu, abyste si starší knihy o Praze mohli přečíst kdekoli. A na závěr si můžete si zahrát vědomostní hru o Praze.

Ústřední knihovna - Pragensia

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Program na srpen

Září 2019

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en