Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na prosinec

Leden 2018

Program na únor
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

čtvrtek4. 1.

Okénko
19:00

Velká hra

FILMOVÝ KLUB SPECIÁL
Velká hra / Molly´s Game (USA 2018, Aaron Sorkin, anglicky s čes. titulky, 140 min., od 15 let)
Pravdivý příběh Molly Bloom, profesionální lyžařky, která se dílem osudu stala provozovatelkou tajných heren pro smetánku nejen z řad hollywoodských hereckých es, rockových hvězd a nejlepších pokerových hráčů, ale i vysoko postavených byznysmenů a prominentů mafie.
Vstup volný pro členy FK a čtenáře MKP.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

úterý9. 1.

Okénko
19:00

Doyle Doubt: Černá díra

DEJVICKÉ DIVADLO SLAVÍ 25 LET
Městská knihovna v Praze připravila ve spolupráci s Dejvickým divadlem cyklus projekcí televizních záznamů tři z legendárních inscenací, které už dnes nejsou na repertoáru divadla, ale zásadním způsobem vytvářely jeho profil.
Cyklus uzavřeme záznamem inscenace režiséra Jiřího Havelky, která byla na repertoáru Dejvického divadla od roku 2007 až do roku 2013.
Černá díra může být leccos. Mimo jiné také kosmický útvar, který se vyčlenil z našeho vesmíru a představuje samostatný svět. Černá díra nasává veškerou hmotu ze svého okolí. Na okraji černých děr se zastavuje čas…Inscenace podle hry Doyla Doubta, vznikala na základě „řízené improvizace“ interpretů, hrála si se schopnostmi a možnostmi lidského vnímání času a prostoru, reality a podvědomí. Zobrazovala samostatný svět, který se řídí podle jiných pravidel, než bychom pravděpodobně čekali, ale je to ten svět, ve kterém právě žijeme, jen ho jinak vnímáme. Silou divadelních prostředků a zážitků připomínala, že nic není jednoznačné, všechno může být stokrát jinak. Stačí jen nepatrný pohyb, drobné zaváhání nebo třeba jen myšlenka a všechno se mění, včetně prostoru a času, mimo jiné dvou nezastupitelných magických součástí divadla.
Kromě Ivana Trojana, Simony Babčákové, Marthy Issové či Kláry Melíškové v inscenaci hráli a improvizovali také hosté lednového večera – Jaroslav Plesl a Václav Neužil.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

středa10. 1.

Okénko
19:00

Sámská krev

FILM A SPIRITUALITA
ve spolupráci s Akademickou farností Praha. Projekce s úvodem a moderovanou diskuzí.
Uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D. a Jan Regner SJ.
Sámská krev / Sameblod (Švédsko – Dánsko – Norsko 2016, Amanda Kernell, švédsky s čes. titulky, 110 min., od 15 let)
Čtrnáctiletá Elle Marja je sámská dívka, která se věnuje chovu sobů. Vystavena rasismu éry třicátých let minulého století a ponižujícím vyšetřením na své internátní škole, začne snít o novém životě. K jeho dosažení je ale nutné stát se někým jiným a zpřetrhat všechny svazky s rodinou i svou rodnou kulturou. Strhující debut Amandy Kernell nahlíží „přírodní“ Sámské etnikum zevnitř a umožňuje divákovi zakusit temnou část švédské koloniální historie bezmála fyzickým způsobem.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Selský rozum

SOUČASNÝ ČESKOSLOVENSKÝ DOKUMENT
Selský rozum (ČR 2017, Vít Janeček, 73 min., mládeži přístupný).
Téměř tříletý sběr materiálu na českém venkově, zkoumání toho, jakými tématy žijí zemědělci a podnikatelé v této oblasti, jak a proč fungují dotace, proč se pěstují některé plodiny více a jiné méně a proč v posledních letech ubylo chovů zvěře a jaké to má důsledky na produkci potravin, to vše autory filmu ve výsledném střihu vedlo k zaměření se na roli Andreje Babiše, styl a důsledky jeho podnikání a následně i politických aktivit, které se stávají jedním z nejvíce určujících faktorů pro českou krajinu, podnikatelské prostředí a brzy možná rovněž pro celý stát. Snímek využívá také dlouhodobé práce řady novinářů v této oblasti a několik jeho scén přímo sleduje autory nedávno vydané knihy „Žlutý baron“ Zuzanu Vlasatou a Jakuba Patočku při investigativní práci. Jedním z protagonistů filmu je moravský sedlák Bohumír Rada, který spoluzasvětil Andreje Babiše do zemědělského podnikání a posléze se jejich cesty zásadně rozešly.
Po projekci beseda s autory filmu Zuzanou Piussi a Vítem Janečkem. Moderuje Vladimír Hendrich.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé, studenty.

čtvrtek11. 1.

Okénko
19:00

Ovčáček miláček

ČR 2016, Petr Michálek, 85 min., od 15 let
Záznam druhého dílu nekorektního kabaretu Městského divadla Zlín. Autor Petr Michálek umístil děj do blízké budoucnosti – do období vrcholící prezidentské kampaně v ČR zkraje roku 2018. Na jevišti to znovu hýří těmi nejabsurdnějšími a zároveň zcela autentickými výroky představitelů naší politické scény.

Ústřední knihovna

Cena 150,-

Určené pro: dospělé.

sobota13. 1.

Okénko
15:00

Earth: Den na zázračné planetě

BIO JUNIOR
Earth: Den na zázračné planetě / Earth: One Amazing Day
Velká Británie – Čína 2017, P. Webber, R. Dale, L. Fan, český dabing, 95 min
Snímek z produkce BBC od tvůrců seriálu Zázračná planeta představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu, která usměrňuje svého hravého potomka; rodinu vorvaňů, s oblibou pospávající ve svislé poloze; lenochoda toužícího po lásce a mnoho dalších. Během jediného dne putujeme spolu se sluncem od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům, z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst. V každém koutě Země nacházíme fascinující obyvatele, k jejichž dobrodružstvím se díky revoluční technologii dostáváme blíže, než jsme si kdy dokázali představit.

Ústřední knihovna

Cena 70,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Star Wars: Poslední z Jediů

3D PROJEKCE
Star Wars: Poslední z Jediů (USA 2017, Rian Johnson, český dabing, 150 min.)
Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága rodu Skywalkerů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními hrdiny galaxie prožívají strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti.
Ke každé 3D projekci je třeba zakoupit v pokladně 3D brýle (20 Kč) určené k opakovanému použití.

Ústřední knihovna

Cena 130,-

Určené pro: rodiče a děti, dospělé, mládež.

pondělí15. 1.

Okénko
19:00

120 BPM

SOUČASNÝ EVROPSKÝ FILM
120 BPM /120 battements par minute (Francie 2017, Robina Campillo, 140 min., od 15 let)
Raná devadesátá léta minulého století. AIDS si už 10 let vybírá kruté oběti na životech, přesto aktivisté z pařížské pobočky hnutí ACT UP bojují s nezájmem veřejnosti, otupělostí vlád a machinacemi farmaceutických firem. Nováček Nathan se seznamuje s radikálem hnutí Seanem, jehož politický boj je zároveň bojem o život… Drama režiséra a scenáristy Robina Campilla získalo Velkou Cenu a Cenu FIPRESCI na MFF v Cannes 2017.
Projekci předchází lektorský úvod Vladimíra Hendricha

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé, studenty.

úterý16. 1.

Okénko
16:00

Kvarteto

FILMOVÝ KLUB – BIO SENIOR
Kvarteto (ČR 2017, Miroslav Krobot, 93 min., od 12 let)
Poněkud nesourodá čtveřice hudebníků (Barbora Poláková, Jaroslav Plesl, Lukáš Melník, Zdeněk Julina) se schází při zkoušení nové skladby, tzv. soudobé hudby. Mezi hlavními hrdiny dochází k neustálým zádrhelům a lehce bizarním situacím, až konečně jeden neplánovaný večírek přinese jistou katarzi i radost a s ní vytoužený pocit štěstí.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 100 Kč (platí do 31. 12. 2018), k prodeji v pokladně MKP.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Na shledanou tam nahoře

ARTOVÝ NOVÝ ROK
Na shledanou tam nahoře / Au revoir la-haut
Francie 2017, Albert Dupontel, francouzsky s čes. titulky, 117 min., od 12 let
Dva kamarádi, kteří přežili hrůzy zákopové války, jeden zohavený, druhý nezaměstnaný, dostanou nápad využít poválečné vlastenecké euforie a trochu se přiživit na pokrytectví mocných. Znovu potkávají poručíka-karieristu, který je posílal do nesmyslných útoků, čímž se jim naskytne příležitost pomstít se.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

čtvrtek18. 1.

Okénko
19:00

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

BIO SKEPTIK aneb Večer obzvláště vytříbeného vkusu
Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (ČR 2018, Filip Renč)
Olga (Klára Issová) touží najít pravou lásku. Není to vůbec jednoduché, možná proto, že ani Olga není jednoduchá. Má se svým milostným životem velké plány a má přebujelou fantazii. Městečko, kde se narodila, jí pro realizace milostných záměrů nestačí. Nová komedie Filipa Renče podle scénáře Haliny Pawlowské.
Po projekci následuje debata s Jakubem Fürstem a Vítem Zapletalem o kvalitách snímku. Diváci s kartičkou FK v ruce budou mít v diskusi přednost.

Ústřední knihovna

Cena 120,-

Určené pro: dospělé.

sobota20. 1.

Okénko
18:00

Jumanji: Vítejte v džungli!

3D PROJEKCE
Jumanji: Vítejte v džungli! (USA 2017, Jake Kasdan, český dabing, 119 min.)
Objev staré videoherní konzole změní život čtveřici školáků. Obsahuje totiž neznámou hru Jumanji, která slibuje bytostné propojení hráče s postavou.
Ke každé 3D projekci je třeba zakoupit v pokladně 3D brýle (20 Kč) určené k opakovanému použití.

Ústřední knihovna

Cena 120,-

Určené pro: rodiče a děti, dospělé.

pondělí22. 1.

Okénko
19:00

Rodin

ARTOVÝ NOVÝ ROK
Rodin (Francie – Belgie 2017, Jacques Doillon, francouzsky s čes. titulky, 119 min., od 15 let)
V roce 1880 získává sochař Auguste Rodin svou první státní zakázku: Bránu pekel. Následně poznává mladou nadanou žačku Camille Claudel, která se stává nejprve jeho asistentkou a později i milenkou. Snímek portrétuje Rodina jako senzualistu, pro něhož je proces tvorby hluboce erotickým zážitkem.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

úterý23. 1.

Okénko
16:00

Nádech pro lásku

FILMOVÝ KLUB – BIO SENIOR
Nádech pro lásku / Breathe (Velká Británie 2017, Andy Serkis, anglicky s čes. titulky, 117 min., od 12 let)
Skutečný příběh dobrodruha (Andrew Garfield) jemuž v 28. letech do života zasáhla neblahá diagnóza. Zbývajícího času nicméně využil naplno, když se stal průkopníkem na poli pomoci zdravotně postiženým. On a jeho oddaná žena (Claire Foy) cestují po světě s nadějí, že změní životy druhých jako je on sám.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 100 Kč (platí do 31. 12. 2018), k prodeji v pokladně MKP.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Rock'n Roll

FILMOVÝ KLUB MKP
Rock'n Roll (Francie 2017, Guillaume Canet, francouzsky s čes. titulky, 123 min., od 12 let)
Autobiografická komedie Guillauma Caneta a jeho manželky Marion Cotillard o krizi středního věku a touze radikálně se změnit. Proměna frustrovaného herce a režiséra ale zachází tak daleko, jak nikdo z přítomných nečekal.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 100 Kč (platí do 31. 12. 2018), k prodeji v pokladně MKP.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Okhwan's Mission Impossible

SOUČASNÝ ČESKOSLOVENSKÝ DOKUMENT
Okhwan's Mission Impossible (SR 2016, Marek Mackovič, 71 min., od 15 let)
Jak vypadá propaganda ve filmu a v televizi? Na co mohou obyčejní Severokorejci chodit do kina? Jaké filmy se mohou pouštět v tamních televizích?
Hlavním hrdinou snímku je korejský právník, cyklista, naivní snílek a zapálený aktivista v jednom – Okhwan. Zvolil si misi, která se blíží nemožnému: projezdit na kole celý svět, a upozornit tak na téma rozdělení vlastní země nesmyslnou hranicí mezi Severní a Jižní Koreou. Putování s Okhwanem provází 5 operací, 6 srážek s autem, 10 let na cestě, 192 zemí a přes 10 000 kilometrů.
Po přednášce koreanisty Jaromíra Chlady, který strávil v Severní Koreji půl roku jako student, následuje diskuse a projekce autorského celovečerního debutu Marka Mackoviče. Besedu s Jaromírem Chladem a online skype s režisérem filmu moderuje Vladimír Hendrich.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé, studenty.

středa24. 1.

Okénko
19:00

Všechny prachy světa

FILMOVÝ KLUB SPECIÁL
Všechny prachy světa / All the Money in the World (USA 2018, Ridley Scott, anglicky s čes. titulky, od 15 let) Film podle skutečné události o únosu šestnáctiletého Johna Paula Gettyho III a o zoufalé snaze jeho milující matky přesvědčit Johnova bohatého dědečka Jeana Paula Gettyho, aby zaplatil výkupné.
Vstup volný pro členy FK a čtenáře MKP

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

pondělí29. 1.

Okénko
19:00

Navždy

ARTOVÝ NOVÝ ROK
Navždy / Za vedno
Slovinsko 2008, Damjan Kozole, slovinsky s čes. titulky, 82 min., od 15 let
Intenzivní drama mladého manželského páru se odehrává během jediné noci. Ona přijde pozdě domů a on nevěří, že byla s kamarádkami na oslavě…

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

úterý30. 1.

Okénko
16:00

Madam služebná

FILMOVÝ KLUB – BIO SENIOR
Madam služebná / Madame (Francie 2017, Amanda Sthers, francouzsky s čes. titulky, 90 min.)
Ve snaze odvrátit neštěstí spojené s počtem třinácti stolovníků, donutí svou služebnou Máriu, aby se přestrojila za tajemnou španělskou šlechtičnu. Jenže stačí trochu víc vína a Maria si to začne u stolu užívat…
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 100 Kč (platí do 31. 12. 2018), k prodeji v pokladně MKP.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Kolo zázraků

FILMOVÝ KLUB MKP
Kolo zázraků / Wonder Wheel (USA 2017, Woody Allen, anglicky s čes. titulky, 101 min., od 12 let)

Plavčík Mickey (Justin Timberlake) nám vypráví příběh, který je možná trochu ovlivněn jeho bujnou fantazií. Život Ginny (Kate Winslet) není příliš šťastný. Živoří na promenádě, kde její manžel (Jim Belushi) pracuje jako obsluha kolotoče. Tam je občas navštěvuje manželova dcera, která se otci ale již dávno odcizila. Klasická situace, prostřednictvím které Woody Allen odkrývá vrstvu za vrstvou lidské chování a vztahy…

Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 100 Kč (platí do 31. 12. 2018), k prodeji v pokladně MKP.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

středa31. 1.

Okénko
19:00

Život za život

SOUČASNÝ EVROPSKÝ FILM
Život za život / Réparer les vivant (Francie-Belgie 2016, Katell Quillévéré,103 min., od 15 let)
Tři mladí surfaři v noci na rozbouřeném moří. O několik hodin později, po cestě domů, dochází k nehodě. Vše je zcela závislé na životě v nemocnici v Le Havre. Mezitím v Paříži čeká žena na transplantaci orgánu, který jí má umožnit nový život…. Nejnovější snímek renomované Katell Quillévéré (nar. 30. 1. 1980) byl letos nominován na Césara za Nejlepší adaptovaný scénář, loni pak v kategorii Nejlepší film na festivalech v Ghentu a ve Valladolidu, na Cenu Orizzonti pro nejlepší film na MFF v Benátkách a na Zvláštní cenu pro filmy od tvůrců se zvučným jménem a výrazným stylem na MFF v Torontu. Jednu z hlavních rolí ztělesnila herečka, zpěvačka a bývalá modelka Emmanuelle Seignerová, manželka filmového režiséra Romana Polanského.
Lektorský úvod Vladimíra Hendricha.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

Program na prosinec

Leden 2018

Program na únor
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en