Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na srpen

Září 2019

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

zítra21. 9.

Okénko
19:00

Lidský rozměr

Projekce v rámci Zažij město jinak na Mariánském náměstí

Lidský rozměr | The Human Scale Dánsko 2012, Andreas M. Dalsgaard, ang. s č. tit., 77 min.

Velkoměsta jsou moderní a okouzlující. Jsou však opravdu dobrými místy k životu? Vznikly jako stroje na bydlení a práci, mezi nimiž jsme nuceni se přepravovat auty. Řídí se statistikami, katastry, racionálními výpočty dopravních tepen a snahou o maximální funkčnost. Co se ale stane, když do centra našich výpočtů umístíme člověka a jeho potřeby? Vizionářský architekt Jan Gehl a jeho kolegové se snaží navrhovat města jako místa pospolitosti a blízkosti. Chtějí je osvobodit od nadvlády automobilů a vytvořit tak prostor pro chodce a cyklisty. Chtějí si „vzít zpátky veřejný prostor.“ Takové uvažování podporují architekti a urbanisté z celého světa: od Kodaně po Peking, od Šanghaje po New Yorku, od Los Angeles po Melbourne a od Christchurche po Dháku. Film předává divákovi 40 let zkušeností s městským plánováním a říká: mezi budovami můžeme vytvořit život. Lidský rozměr je dokumentární sci-fi z budoucnosti, která už nastala.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

úterý24. 9.

Okénko
16:00

Florencino knihkupectví

FILMOVÝ KLUB – BIO SENIOR
Florencino knihkupectví (Der Buchladen der Florence Green, Něm. – VB 2017, Isabel Coixet, anglicky s čes. tit, 113 min., od 12 let)
Film oslavující lásku ke knihám je adaptací slavného románu Penelope Fitzgeraldové z roku 1978, odehrávající se v ospalém anglickém městečku 50. let.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 50 Kč (platí do 31. 12. 2019).

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
19:00

Tenkrát v Hollywoodu

FILMOVÝ KLUB MKP
Tenkrát v Hollywoodu (Once Upon a Time in Hollywood, USA 2019, Quentin Tarantino, anglicky s čes. tit., 159 min., od 15 let)
V devátém filmu kultovního režiséra Quentina Tarantina se televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) rozhodnou prosadit se u filmu na konci zlaté éry Hollywoodu – v roce 1969 v Los Angeles.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 50 Kč (platí do 31. 12. 2019).

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

středa25. 9.

Okénko
19:00

Ad Astra

FILM A SPIRITUALITA
Ad Astra (USA – Brazílie 2019, James Gray, anglicky s čes. tit., od 12 let)
Před dvaceti lety se vydal na jednosměrnou cestu k Neptunu otec vesmírného inženýra Roye McBridea (Brad Pitt). Jeho cílem bylo vyhledat známky mimozemské civilizace. Lehce autistický McBride nyní cestuje na okraj sluneční soustavy v jeho stopách. Chtěl by najít otce a pochopit, proč jeho mise selhala. Při cestě začíná odhalovat tajemství, které ohrožuje přežití naší planety.
Ve spolupráci s Akademickou farností Praha, uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.

Ústřední knihovna

Cena 120,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Bílý bílý den

Současný film
Bílý bílý den \ Hvítur, hvítur dagur
V odlehlém islandském městečku se bývalý policista vyrovnává s tragickým úmrtím své ženy. Smíření komplikuje zpráva, že jeho milovaná vedla ještě jiný, tajný život. Obrysy její minulosti vystupují z bílé mlhy jako okolní krajina. Byla mu nevěrná? Ingimundur musí zjistit pravdu. Jeho zármutek se s rostoucím napětím mění v posedlost, která ohrozí jeho i jeho blízké. Druhý celovečerní snímek Hlynura Pálmasona (Zimní bratři) byl uveden na MFF v Cannes 2019 v sekci Critics' Week a z festivalu si odvezl ocenění pro výjimečný herecký výkon Ingvara Sigurdssona v hlavní roli.
Lektorský úvod Vladimíra Hendricha.
Island-Dánsko-Švédsko 2019, Hlynur Pálmason, islandsky s čes. tit., 109 min, přístupný od 15 let

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

pátek27. 9.

Okénko
19:00

Pavarotti

FILM A HUDBA
Pavarotti (VB – USA 2019, Ron Howard, české tit., 114 min.)
Rozmáchlý i intimní filmový pohled na život, práci a osobu operní legendy Luciana Pavarottiho. Jeho životní příběh, který emocemi, zvraty a velkolepostí sám o sobě připomíná operu, vypráví režisér Ron Howard, držitel Oscara za film Čistá duše. Pavarotti se z chudého italského chlapce stal v podstatě mezinárodní rockovou hvězdou. Vedle veřejných záběrů využili tvůrci množství soukromých videozáběrů od Pavarottiho přátel, spolupracovníků, rodiny a manželky. Většina z nich dosud nespatřila světlo světa, Pavarotti je na nich mezi svými nejbližšími otevřený a upřímný.
Projekci ve spolupráci se Svatováclavskými slavnostmi uvede Ondřej Šmíd a další hosté.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

pondělí30. 9.

Okénko
16:00

Klimt & Schiele - Erós a Psyché

FILM A VÝTVARNÉ UMĚNÍ
Klimt & Schiele – Erós a Psyché (Itálie 2018, Michele Mally, anglicky s čes. tit., 90 min.)
Rok 1918 nepřinesl jen konec světové války, ale také úmrtí proslulých malířů Gustava Klimta a Egona Schieleho. Oba dva jsou synonymem „zlaté éry“ Vídně a oba dva způsobili ve výtvarném světě revoluci. O jejich obrovském talentu, snech, ale i skandálech a posedlostech vypráví dokument Klimt & Schiele – Eros a Psyché. Snímek diváky provede nejslavnějšími kulturními prostory rakouské metropole – galeriemi Albertina, Belvedere, prostory Uměleckohistorického muzea, Muzea Leopoldových nebo Muzea Sigmunda Freuda.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Program na srpen

Září 2019

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en