Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na září

Říjen 2018

Program na listopad
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

čtvrtek4. 10.

Okénko
15:00

Koncert u příležitosti 100. výročí

ÚSTŘEDNÍ HUDBA AČR uvádí cyklus odpoledních koncertů:

KONCERT U PŘÍLEŽITOSTI 100. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKA

Orchestr Armády ČR, těleso s úctyhodnou tradicí i vysokou současnou úrovní, uvádí světově proslulá klasická díla. Při své koncertní činnosti spolupracuje Ústřední hudba AČR s významnými osobnostmi hudebního života, s předními sólisty Národního divadla, Státní opery Praha a České filharmonie.

Vstup zdarma do naplnění kapacity sálu, místenky k vyzvednutí 1 hodinu před začátkem koncertu v předsálí Městské knihovny v Praze.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

čtvrtek11. 10.

Okénko
18:00

Harfa Jany Šouflové

Zveme na koncert Jany Šouflové. Na koncertě zazní tradiční keltské, středověké a renesanční skladby.

Opatov

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

neděle14. 10.

Okénko
19:30

Prague Cello Quartet - koncert

Mladí, neformální, dynamičtí a inovativní – tak se dá charakterizovat čtveřice violoncellistů Prague Cello Quartet, kteří letos přišli s novým CD HAPPY a vlastním klipem Fantom opery, který dosahuje mnohamilionových zhlédnutí po celém světě.

Přijďte se do Městské knihovny podívat na skvělou show s vtipnými momenty i originálním zhudebněním jazzových a popových skladeb, filmových melodií, nebo nejznámějších děl klasických mistrů.

Po koncertě bude pro fanoušky možnost autogramiády CD.

Více informací najdete na www.pcq.cz. https://www.youtube.com/watch?v=qpbX7SbXOtU

Ústřední knihovna

Cena 380,-

Určené pro: dospělé.

středa17. 10.

Okénko
17:30

Podzimní koncert

Nechte si zpříjemnit podzimní dny mandolínou Petra Pazderského a kytarou Petra Feikla.

Opatov

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Okénko
17:30

Barvy jazzu

Anna Würtherlová, absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, zahraje a zazpívá vlastní kompozice i populární a jazzové melodie od George Gershwina, Louise Armstronga, Frankieho Sinatry, Leonarda Cohena a dalších hudebníků.

Bohnice, Bohnice - Hudební oddělení

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:30

SPIRITUÁL KVINTET - koncert

Spirituál kvintet je jedna z prvních českých folkových skupin, která byla založena už v roce 1960. Stála na pódiích spolu s Pete Seegerem, prezidenty Václavem Havlem a G. H. W. Bushem, hrála pro prezidenta Billa Clintona a první dámy mnoha států. Hraje již přes 55 let pro posluchače všech věkových kategorií doma i v zahraničí. Její folková tvorba je inspirována také hudbou renesance, českými a moravskými lidovými písněmi a odkazuje na české obrození.

Ústřední knihovna

Cena 360,-

Určené pro: dospělé.

čtvrtek18. 10.

Okénko
19:00

Jazzový koncert

JAZZOVÝ KONCERT projektu East-West European Jazz Orchestra TWINS 2018/2019 – Německo-Česká Republika a Big Bandu VOŠ KJJ za podpory Česko-německého fondu budoucnosti

Společný jazzový koncert projektu East-West European Jazz Orchestra TWINS 2018/2019 – Německo-Česká Republika (dirigent Uwe Plath, zpěv Dian Pratiwi, sax Ondřej Štveráček a další hosté, studenti a profesoři Glen Buschmann Jazz Akademie Dortmund a Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze) a Big Bandu VOŠ KJJ (dirigent Milan Svoboda). Koncert se uskuteční za podpory Česko-německého fondu budoucnosti

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, mládež.

středa24. 10.

Okénko
19:00

Koncert písní Karla Kryla v podání kapely Missa

Koncert písní Karla Kryla „Pamatuj“ nejen k výročí 50 let okupace Československa. Karel Kryl opustil naši vlast před komunistickou zvůlí. Poselstvím jeho písní, výkřikem „Pamatuj“, chceme dát impuls všem, kdo nepropadli lhostejnosti a nechtějí dopustit návrat převlečeného zla. Svou účast přislíbila řada osobností: Lída Rakušanová, Ivana Chmel Denčevová, Michal Stehlík a Mirek Kovářík vystoupí s osobní vzpomínkou na básníka a několik jeho písní v norštině zazpívá Øyvind Melien s doprovodem vynikajícího klavíristy Helge Iberga. V publiku se objeví k naší veliké radosti také první Krylova žena Eva Sedlářová. Společně si připomeneme nesmrtelné verše statečného člověka, jehož texty a názory jsou stále aktuálnější.

Nebojme se „křičet na lidi Pamatuj“.

Kapela Missa se od svého vzniku před téměř 20 lety (květen 1999) věnuje autorské interpretaci písní básníka nesvobody. Prostřednictvím barvitého hudebního aranžmá ve zdařilé kompozici s projekcí, osobitými verši a odlehčujícími glosami skupina vytváří dramaturgicky ucelený tvar, jehož přínosem je mimo jiné připomenout zábavnou formou publiku, že kdo se nepoučil z dějin, musí je znovu prožít. Svou hloubkou, nadčasovostí a morálním apelem se v rukou hudebníků poetické útvary umně skloubené s humornými vložkami stávají nenásilně předávaným vzdělávacím materiálem, který oslovuje mladou generaci, střední věk inspiruje a motivuje a pamětníky povzbuzuje. Kapela vydala 2 CD (2002 a 2009).

hosté:

Lída Rakušanová
Ivana Chmel Denčevová
Michal Stehlík
Miroslav Kovářík
Øyvind Melien (Norsko)

Ústřední knihovna

Cena 150,-

Určené pro: dospělé.

středa31. 10.

Okénko
19:00

První křaplavky jazzové - koncertní show

Ondřej Havelka & jeho Melody Makers to tentokrát vezmou od První křaplavky jazzové

V roce 1917, tedy přesně před sto lety, byly pořízeny první křaplavky s hudbou jazzovou (rozuměj šelakové desky, jež – jak znalci a pamětníci potvrdí – byly velmi křehké: trochu neopatrnosti – křup! – a bylo po nich).

Prostřednictvím gramofonových desek se tak jazz začal šířit z jižanského New Orleans do celé Ameriky a dál do celého světa. Bylo to jako lavina, byla to omamná tsunami nového rytmu, radosti, krásy!

Koncertní show Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers chce vzdát hold těm prvním deskám jazzovým, které odstartovaly novou éru populární hudby. Ale dlouho u nich nezůstaneme, neboť doménou kapely je swing, a ten vstoupil do nejšťastnějšího období až o dvacet let později. Takže jako obvykle – swingová smršť až budou střepy z křaplavek lítat!

Ústřední knihovna

Cena 490,-

Určené pro: dospělé.

Program na září

Říjen 2018

Program na listopad
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en