Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na srpen

Září 2017

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

středa6. 9.

Okénko
17:00

Zdravá chůze a zdravá záda

Jste celí bolaví a nevíte proč? Většinu bolestí páteře a nosných kloubů způsobuje špatná chůze, od níž se odvíjí veškerý další pohyb. Na přednášce terapeutky Jany Jarošové, která se koná ve středu 6. 9.2017 v klubovně pobočky Korunní, se prakticky naučíte jak správnou chůzí ulevit svému tělu – páteři, kolenům, kyčlím a celému pohybovému aparátu.

Korunní

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé, studenty.

Okénko
17:00

Cesta k duševnímu zdraví

Akce se koná ve spoupráci s Výborem dobré vůleNadací Olgy Havlové
Co to znamená trpět duševní nemocí nebo mít poruchu osobnosti? Jaké mají duševní nemoci a poruchy osobnosti příčiny? A dají se jejich projevy léčit nebo zmírnit? Jak se bránit přetrvávající stigmatizaci duševně nemocných ve společnosti? O tom všem a mnohém dalším bude přednáška i následná diskuse.
Přednáší MUDr. Kateřina Duchoňová, lékařka na psychiatrickém oddělení Ústřední vojenské nemocnice v Praze, absolventka Salzburského lékařského semináře „Psychiatry“.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

pondělí11. 9.

Okénko
17:00

Rijksmuseum v Amsterdamu

MISTŘI UMĚNÍ VE SBÍRKÁCH EVROPSKÝCH GALERIÍ
Největší nizozemské muzeum nabízí ve více než 200 sálech přehled historie zejména holandského umění – malířského, sochařského i grafického, včetně mistrovských děl Rembrandta, Vermeera či Halse. Vystavena jsou zde umělecká díla z Asie a historické předměty ze sbírek místodržitelů Východoindické a Západoindické společnosti.
Přednáší PhDr. Jana Jebavá.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Feng shui - aby se vám dařilo ve všech oblastech

FENG SHUI PRO KAŽDÝ DEN

11. 9. Feng shui – aby se vám dařilo ve všech oblastech

Feng Shui je daleko víc než jen hezký interiér. Feng Shui je nástroj, který vám umožní nastavit si správně důležité oblasti života a tím si vytvořit celkovou životní rovnováhu. Pro spokojený a šťastný život nestačí, aby se vám dařilo jen v jedné nebo dvou oblastech. Své životní štěstí musíte prožívat ve všech životních oblastech. Feng Shui tak není jen o zařízení hezkého obýváku či ložnice, má daleko širší záběr – pracuje s energiemi člověka, času a prostoru. Jak Feng Shui můžete využít vy?

Přednáší Ing. Jiří Černák.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

středa13. 9.

Okénko
17:00

Marie Terezie

Staletá výročí 1917 – 2017

Zveme vás na přednášky o významných osobnostech a milnících historie. Tentokrát na téma Marie Terezie, barokní žena v epoše osvícenství.

Ostrovského

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
17:00

Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigues

ALTERNATIVNÍ CESTY KE ZDRAVÍ
Časopis MEDUŇKA spolupracuje se špičkovými odborníky, s nimiž se každý měsíc můžete setkat při přednáškách zaměřených na udržení zdraví.
Hormonální jógová terapie pro ženy, muže a diabetiky dle Dinah Rodrigues
Vše v našem těle ovlivňují hormony, které jsou chemickými nositeli informací mezi jednotlivými součástmi organismu. Je-li ovšem jejich hladina nevyrovnaná, dochází ke zdravotním potížím. Hormonální jógová terapie, jejíž autorkou je brazilská psycholožka Dinah Rodrigues, nachází přirozené řešení léčby. Metoda vychází z hathajógy, kundaliní jógy a tibetské práce s energií. Na přednášce se podrobněji seznámíme se všemi třemi sestavami hormonální terapie a naučíme se i některé techniky.
Přednáší Ing. Yvona Švecová, certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy, muže a diabetiky.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Vliv psychiky na lidské zdraví

Přednáška Radmily Karafiátové jak předcházet nebo se následně zbavit zdravotních dysharmonií. Dalšími tématy jsou: skutečné příčiny nemocí, vyváženost stravy a vliv na lidský organismus, práce s podvědomím a následné odbourání psychických bloků a další.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

S Břetislavem Turečkem o situaci na Blízkém východě

Po desetiletích politické stagnace a stability je Blízký východ v poslední době dějištěm celé řady dramatických událostí dopadajících nejen na obyvatele samotného regionu, ale i na okolní svět. V pohybu jsou milióny lidí, rozhořelo se několik krvavých konfliktů, prohlubují se náboženské rozepře a nestabilita se přesouvá i daleko za hranice Blízkého východu.
O kořenech a souvislostech vývoje bude hovořit znalec tohoto regionu, který se jím zabývá déle než dvacet let a napsal o něm čtyři knihy. Dříve působil jako zahraničně politický redaktor Českého rozhlasu, nyní vede Centrum pro studium Blízkého východu na Metropolitní univerzitě a znát jej můžete také coby pravidelného hosta pořadu Jak to vidí… na ČRo Dvojce.
Přednáší Ing. Břetislav Tureček.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

čtvrtek14. 9.

Okénko
19:00

Spící krasavice - příběh ženské sebeúcty

CESTA K RADOSTI A ŠTĚSTÍ
Městská knihovna v Praze pro vás ve spolupráci s časopisem REGENERACE připravila následující setkání.
Spící krasavice – příběh ženské sebeúcty
Jaké jsou psychologické, mytologické a spirituální aspekty vzniku ženského sebevědomí a sebetvoření? Zážitková přednáška psycholožky PhDr. Heleny Šalátové navazuje na cyklus jejích příspěvků na téma sebeúcty v časopisu Regenerace. Je určena ženám i mužům, kteří se zajímají o osobní i kolektivní proces tvorby sebevědomí člověka. Součástí přednášky budou i tvořivé imaginace a práce se symboly.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

pátek15. 9.

Okénko
19:00

Aljaška a západní Kanada

KOLEM SVĚTA – cyklus cestovatelských přednášek
Uvádí Karel Wolf
www.kolemsveta.cz
Aljaška a západní Kanada patří k nejkrásnějším místům světa. Nedotčené přírodní scenérie lemované nejvyššími severoamerickými vrcholky sem lákají romantiky i dobrodruhy. Ukážeme si rezervace a národní parky, jako například Denali s nejvyšší horou severní Ameriky. Těšit se můžete na nekonečné lesy plné divoké zvěře a stovky ledovců padajících do vod oceánu. Uvidíte hejna velryb, kosatek, mořských vyder a lachtanů, tuleně, orly bělohlavé, samotářské medvědy i tisíce lososů táhnoucích proti proudu řek.
Přednáší cestovatel Miloslav Martan

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

pondělí18. 9.

Okénko
17:00

Čínská města

Zveme milovníky cestování, kulturních památek a přírodních krás na setkání s RNDr. Bohuslavou Trnkovou. Cestopisná přednáška s videoprojekcí nás tentokrát provede čínskými městy.

Školská

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Okénko
17:00

Ženy a muži v českých dějinách 2017

Cyklus historických přednášek má za cíl představit vybrané osobnosti našich dějin. Budeme se snažit popřát spravedlivě pozornost jak mužům, tak také ženám a věnovat se i těm z našich předků, kteří nejsou právě notoricky známí z vyprávění či školních učebnic. To však nemusí znamenat, že jejich život nebyl pestrý a zajímavý! České dějiny však nejsou – jak dobře známo – zalidněny toliko kladnými hrdiny, posluchače seznámíme i s lidmi, jejichž chování nebylo právě příkladné a hodné následování. Nicméně i tací a také zde žili a ovlivňovali osudy dalších. Srdečně zveme tedy všechny ty, kteří mají chuť objevovat českou historii a setkávat se se zajímavými lidmi naší minulosti.

Lužiny

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
17:00

Náhrobek Antoinetty Hartigové

Přednáška z cyklu Historické hřbitovy

NÁHROBEK ANTOINETTY HARTIGOVÉ V HORNÍCH BEŘKOVICÍCH A RODINNÁ HROBKA HARTIGŮ VE STRÁŽI POD RALSKEM

Zaměříme se přitom na osobnost a společenské aktivity Františka hraběte Hartiga (1758 – 1787) a zmíníme se přitom i o filosofovi Ignáci Cornovovi (1740 – 1822), který spolu s ním působil v Královské české společnosti nauk. Exjezuita Ignác Cornova byl pohřben na Malostranském hřbitově, kde jeho náhrobní deska dodnes představuje jednu z významných litinových funerálních památek.

Závěrem přednášky posluchače čeká překvapení v podobě četby z Arbesova romaneta Vymírající hřbitov.

Smíchov

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
19:00

Feng shui - rozvíjejte svůj přirozený talent

FENG SHUI PRO KAŽDÝ DEN

18. 9. Feng shui – rozvíjejte svůj přirozený talent

Každý se narodí s přirozeným talentem, který má rozvíjet a budovat, aby se mohl stát mistrem svého oboru. Jen taková práce, při které rozvíjíte svůj talent, vám přinese naplnění a úspěch. Jak můžete odhalit typ a charakter své osobnosti a jak si můžete vytvořit svůj vlastní profil a budovat svůj talent? Poznejte sebe sama – z jakých elementů se skládá vaše osobnost a jak s nimi pracovat?

Přednáší Ing. Jiří Černák.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

úterý19. 9.

Okénko
17:00

Jak se učit (a naučit) cizí jazyky II.

V přednášce představíme jednoduché, ale velmi účinné techniky, které pomáhají studovat cizí jazyky. Vycházejí z metod, jakými se učí jazyky polygloti – tedy lidé, kteří ovládají šest a více jazyků. Dále se zaměříme na vhodné nastavení cílů a co nejefektivnější práci s časem. Závěrem si ukážeme nejpoužívanější aplikace ve výuce cizích jazyků (brain training apps, flashcards a další).
- vhodné nastavení cílů
- time management (kdy, jak a kolik se učit)
- univerzální techniky
- užitečné aplikace
Přednáší Mgr. Lucie Gramelová, Ph.D.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

středa20. 9.

Okénko
17:00

Jak uspět na trhu práce

Zajímá vás, jak vypadá současný trh práce? Jak hledat práci a jakých chyb se při hledání práce vyvarovat? Nevíte, jak se připravit na první pohovor? Chcete, aby váš životopis někdo přečetl? Anebo přemýšlíte, jak si během pohovoru říci o vyšší plat? Na všechny tyto – i jakékoliv další – otázky odpoví lektoři z pracovního portálu Profesia.cz.

Korunní

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Okénko
17:00

Maurské umění v Andalusii

Maurské umění v Andalusii, přednáška ve spolupráci s ARS VIVA spol. s r.o. (www.arsviva.cz)

Přednáška zavede posluchače na Iberský poloostrov, jehož větší či menší část byla v průběhu 8. – 15. století ovládána muslimy. Zanechali po sobě bohaté výtvarné dědictví, které později nedokázala překrýt ani silná katolizace Španělského království a španělské výtvarné umění se jím inspirovalo. Podíváme se do maurských mešit (Toledo, Córdoba), paláců (Sevilla) a palácových pevností (Málaga, Alhambra v Granadě), věží (Giralda v Seville), zahrad (Generalife v Granadě) i muzejních sbírek.

Přednáší RNDr. Aleš Krejčí, CSc., World Trend, VŠ lektor

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
17:00

Čínský venkov

Zveme milovníky cestování, kulturních památek a přírodních krás na setkání s RNDr. Bohuslavou Trnkovou. Cestopisná přednáška s videoprojekcí nás tentokrát provede po čínském venkově.

Školská

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Posvátné výšiny

V novém přednáškovém cyklu se známý spisovatel a výtvarník zamyslí nad fenoménem posvátných výšin. Na šesti příkladech se pokusí ukázat konstanty (motiv počátku, středu a posvátna) mythopoetického vztahu člověka k přirozeným dominantám krajiny:

- Podle Tóry začal nový svět na hoře Ararat. Podobně v představách Egypťanů vznikl život na prvotním pahorku Benben, který se nejprve vynořil z kosmického praoceánu.
- Starozákonní hora Sinaj je místem, kde se setkal člověk (Mojžíš) s Bohem.
- Podle starých Řeků žili bohové na posvátném Olympu.
- Tibetská Kailás připomínající plastickou mandalu představuje pro tři náboženství posvátný střed světa.
- Tajemný Avalon byl posvátným středem artušovského světa.
- Mezi posvátné hory patří i Říp, hora počátku českého mýtu.
Přednáší Václav Vokolek.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

čtvrtek21. 9.

Okénko
17:00

Bílý jednorožec a Černá madona

SYMBOLY, OBRAZY A MÝTY JAKO ARCHETYPY POZNÁNÍ
Cyklus přednášek je určen pro zájemce o výtvarné umění, filosofii i pro ty, kteří se zajímají o význam archetypů a mýtů v hlubinné psychologii a mytologii.
Bílý jednorožec a Černá madona
Symbol bílého jednorožce úzce souvisí se starověkou mysterijní praxí a v křesťanství byl nově spojen s osudem Ježíše. Zobrazení pronásledovaného jednorožce, kterého může zachránit pouze „Panna v zahradě uzavřené“, bylo ve středověku skrytou narážkou na jarní mystéria plodnosti. Také Černé madony bývaly vyjádřením plodné síly Země a jejich sošky bývaly zpočátku uchovávány v podzemních kryptách anebo v zemi.
Přednáší RNDr. Mgr. Hana Blochová, přednáška je doplněna středověkými písněmi s doprovodem psaltéria a gotické harfy.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Umění překonat sám sebe

CESTA K RADOSTI A ŠTĚSTÍ
Městská knihovna v Praze pro vás ve spolupráci s časopisem REGENERACE připravila následující setkání.
Umění překonat sám sebe
Přehled psychologických a duchovních metod, které posilují vůli, představí známá psychoterapeutkaPhDr. Patricie Anzari, CSc. Přednese úvahy o cestách k sebeovládání, o vítězství nad závislostmi, žárlivostí, urážlivostí a pýchou. Vysvětlí, proč je dobré se polepšit.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

pátek22. 9.

Okénko
19:00

Nejkrásnější místa naší planety

KOLEM SVĚTA – cyklus cestovatelských přednášek
Uvádí Karel Wolf
www.kolemsveta.cz
Cestovatel a fotograf Karel Wolf představí v novém formátu své diashow nejzajímavější místa, která navštívil za posledních patnáct let na všech kontinentech. Ukážeme si sopky, solná pole, amazonskou džungli a další místa, která stojí za vidění. Těšit se můžete na neznámé kouty Afriky, Asie, Jižní Ameriky, Nového Zélandu a ostrova Reunion. Nechte se inspirovat, kam vyrazit během příštích měsíců.
Přednáší RNDr. Karel Wolf.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

pondělí25. 9.

Okénko
17:00

Galleria degli Uffizi ve Florencii

MISTŘI UMĚNÍ VE SBÍRKÁCH EVROPSKÝCH GALERIÍ
Jedna z nejznámějších galerií světa představuje průřez dějinami umění od antiky po baroko s důrazem na italskou renesanční tvorbu. Vystavena jsou zde mistrovská díla Giotta, Botticelliho, Raffaela a da Vinciho, ale i obrazy Dürera, Cranacha, Rubense, Rembrandta nebo Caravaggia.
Přednáší PhDr. Jana Jebavá.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
17:00

Ženy a muži v českých dějinách 2017

Cyklus historických přednášek má za cíl představit vybrané osobnosti našich dějin. Budeme se snažit popřát spravedlivě pozornost jak mužům, tak také ženám a věnovat se i těm z našich předků, kteří nejsou právě notoricky známí z vyprávění či školních učebnic. To však nemusí znamenat, že jejich život nebyl pestrý a zajímavý! České dějiny však nejsou – jak dobře známo – zalidněny toliko kladnými hrdiny, posluchače seznámíme i s lidmi, jejichž chování nebylo právě příkladné a hodné následování. Nicméně i tací a také zde žili a ovlivňovali osudy dalších. Srdečně zveme tedy všechny ty, kteří mají chuť objevovat českou historii a setkávat se se zajímavými lidmi naší minulosti

Smíchov

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
19:00

Feng shui - prostor pro životní rovnováhu

FENG SHUI PRO KAŽDÝ DEN

25. 9. Feng shui – prostor pro životní rovnováhu

Váš domov je místo, kde trávíte nejvíce času, většina lidí dokonce více jak polovinu svého života. Proto je kvalita domova tak důležitá pro kvalitu života a životní rovnováhu. Naučíme vás základní zásady vytvoření kvalitního domova jako předpokladu životní rovnováhy a tím i šťastného života.

Přednáší Ing. Jiří Černák.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

úterý26. 9.

Okénko
18:00

Hranice

CYKLUS PŘEDNÁŠEK ZA HRANICE PROCESOVÉ PRÁCE
BACHA AŤ NESKONČÍŠ NA HRANICI!

Stručný úvod do TEORIE A PRAXE ZMĚNY z pohledu procesově-orientované psychologie. Jaké místo mají změny ve vašem životě? Zdá se vám, že vám něco brání v tom, abyste se posunuli? Kolik cest znáte k tomu, jak uskutečnit vysněnou změnu? Přijďte prozkoumat, co vám ve změně brání a nechte se inspirovat, jak s tím tvořivě naložit. Spolu s Danielou a Hynkem si účastnící budou moci projít proces konkrétní změny a hledat vlastní cesty a zdroje potřebné k jejímu uskutečnění … a možná se seznámíte i s vlastním pohraničníkem. Přijďte, těšíme se na Vás! Přednáška se koná v úterý 26. 9. 2017 od 18:00 – 20:30 v pobočce Korunní. Vstupné 100 Kč. Počet míst je omezený, doporučujeme zájemcům rezervovat si místo na info@processwork.cz.

Korunní

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Tajemství archeologie na Pražském hradě

Hostem zářijového vydání pořadu Tajemství bude archeolog Jan Frolík z oddělení záchranných výzkumů Archeologického ústavu AV ČR, který se specializuje na výzkum hradišť, měst a církevních staveb. Povídat si budeme hlavně o archeologických nálezech, dokládajících nejranější historii Pražského hradu. Kam až sahá? Bývalo zde skutečně české sněmovní pole? O čem vypovídají objevená pohřebiště v areálu Hradu a v jeho bezprostředním okolí? Které z nejstarších sakrálních staveb na Pražském hradě byly už lokalizovány a které na své objevení teprve čekají?
Beseda bude doplněna velkoplošnou projekcí unikátních záběrů a písněmi legendárního písničkáře Petra Lutky, člena sdružení Šafrán.
Připravil a uvádí Hynek Žirovnický.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

středa27. 9.

Okénko
15:00

České malířství – Emil Filla

Pobočka Opatov – Artotéka srdečně zve milovníky umění na cyklus „České malířství“. Přednáska se koná v učebně pobočky Opatov od 15:00 hodin. Tato část cyklu (podzim 2017) přiblíží mistry českého malířství první poloviny 20. století. Vstup volný.

Opatov

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé, studenty.

Okénko
18:00

Sociální chudoba a sociální vyloučenost

Diskuzní klub: Sociální chudoba a sociální vyloučenost

Srdečně zveme na další diskuzní klub o letošním tématu. Přijďte pohovořit o problémech, které vás trápí, o kterých chcete mluvit či sdílet své zkušenosti, názory, pohledy.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, studenty.

Okénko
19:00

Zero Waste - jak a proč žít bez odpadu

Co je bezodpadový životní styl zvaný „Zero Waste“? Kde, kdy a proč vznikl a jak může i do Vašeho života přinést nejen ekologickou šetrnost, ale také úsporu peněz, času a zdraví? Tyto a jiné s tématem související otázky Vám ve své přednášce zodpoví zástupce neziskové organizace Bezobalu, která již třetím rokem v ČR úspěšně šíří principy předcházení vzniku odpadu nejen osvětou, ale i prakticky – prostřednictvím šíření konceptu bezobalových obchodů. Druhý obchod, který nedávno vznikl, je zároveň prostorem pro workshopy a sdílení zkušeností z první testovací prodejny. Zájemcům z celé ČR, kteří by si podobný obchod chtěli otevřít ve svém regionu, nabízí své know-how.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

Program na srpen

Září 2017

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en