Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na srpen

Září 2017

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

pondělí25. 9.

Okénko
17:00

Galleria degli Uffizi ve Florencii

MISTŘI UMĚNÍ VE SBÍRKÁCH EVROPSKÝCH GALERIÍ
Jedna z nejznámějších galerií světa představuje průřez dějinami umění od antiky po baroko s důrazem na italskou renesanční tvorbu. Vystavena jsou zde mistrovská díla Giotta, Botticelliho, Raffaela a da Vinciho, ale i obrazy Dürera, Cranacha, Rubense, Rembrandta nebo Caravaggia.
Přednáší PhDr. Jana Jebavá.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
17:00

Ženy a muži v českých dějinách 2017

Cyklus historických přednášek má za cíl představit vybrané osobnosti našich dějin. Budeme se snažit popřát spravedlivě pozornost jak mužům, tak také ženám a věnovat se i těm z našich předků, kteří nejsou právě notoricky známí z vyprávění či školních učebnic. To však nemusí znamenat, že jejich život nebyl pestrý a zajímavý! České dějiny však nejsou – jak dobře známo – zalidněny toliko kladnými hrdiny, posluchače seznámíme i s lidmi, jejichž chování nebylo právě příkladné a hodné následování. Nicméně i tací a také zde žili a ovlivňovali osudy dalších. Srdečně zveme tedy všechny ty, kteří mají chuť objevovat českou historii a setkávat se se zajímavými lidmi naší minulosti

Smíchov

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
19:00

Feng shui - prostor pro životní rovnováhu

FENG SHUI PRO KAŽDÝ DEN

25. 9. Feng shui – prostor pro životní rovnováhu

Váš domov je místo, kde trávíte nejvíce času, většina lidí dokonce více jak polovinu svého života. Proto je kvalita domova tak důležitá pro kvalitu života a životní rovnováhu. Naučíme vás základní zásady vytvoření kvalitního domova jako předpokladu životní rovnováhy a tím i šťastného života.

Přednáší Ing. Jiří Černák.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

úterý26. 9.

Okénko
18:00

Hranice

CYKLUS PŘEDNÁŠEK ZA HRANICE PROCESOVÉ PRÁCE
BACHA AŤ NESKONČÍŠ NA HRANICI!

Stručný úvod do TEORIE A PRAXE ZMĚNY z pohledu procesově-orientované psychologie. Jaké místo mají změny ve vašem životě? Zdá se vám, že vám něco brání v tom, abyste se posunuli? Kolik cest znáte k tomu, jak uskutečnit vysněnou změnu? Přijďte prozkoumat, co vám ve změně brání a nechte se inspirovat, jak s tím tvořivě naložit. Spolu s Danielou a Hynkem si účastnící budou moci projít proces konkrétní změny a hledat vlastní cesty a zdroje potřebné k jejímu uskutečnění … a možná se seznámíte i s vlastním pohraničníkem. Přijďte, těšíme se na Vás! Přednáška se koná v úterý 26. 9. 2017 od 18:00 – 20:30 v pobočce Korunní. Vstupné 100 Kč. Počet míst je omezený, doporučujeme zájemcům rezervovat si místo na info@processwork.cz.

Korunní

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Tajemství archeologie na Pražském hradě

Hostem zářijového vydání pořadu Tajemství bude archeolog Jan Frolík z oddělení záchranných výzkumů Archeologického ústavu AV ČR, který se specializuje na výzkum hradišť, měst a církevních staveb. Povídat si budeme hlavně o archeologických nálezech, dokládajících nejranější historii Pražského hradu. Kam až sahá? Bývalo zde skutečně české sněmovní pole? O čem vypovídají objevená pohřebiště v areálu Hradu a v jeho bezprostředním okolí? Které z nejstarších sakrálních staveb na Pražském hradě byly už lokalizovány a které na své objevení teprve čekají?
Beseda bude doplněna velkoplošnou projekcí unikátních záběrů a písněmi legendárního písničkáře Petra Lutky, člena sdružení Šafrán.
Připravil a uvádí Hynek Žirovnický.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

středa27. 9.

Okénko
15:00

České malířství – Emil Filla

Pobočka Opatov – Artotéka srdečně zve milovníky umění na cyklus „České malířství“. Přednáska se koná v učebně pobočky Opatov od 15:00 hodin. Tato část cyklu (podzim 2017) přiblíží mistry českého malířství první poloviny 20. století. Vstup volný.

Opatov

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé, studenty.

Okénko
18:00

Sociální chudoba a sociální vyloučenost

Diskuzní klub: Sociální chudoba a sociální vyloučenost

Srdečně zveme na další diskuzní klub o letošním tématu. Přijďte pohovořit o problémech, které vás trápí, o kterých chcete mluvit či sdílet své zkušenosti, názory, pohledy.

Dům čtení (Ruská)

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, studenty.

Okénko
19:00

Zero Waste - jak a proč žít bez odpadu

Co je bezodpadový životní styl zvaný „Zero Waste“? Kde, kdy a proč vznikl a jak může i do Vašeho života přinést nejen ekologickou šetrnost, ale také úsporu peněz, času a zdraví? Tyto a jiné s tématem související otázky Vám ve své přednášce zodpoví zástupce neziskové organizace Bezobalu, která již třetím rokem v ČR úspěšně šíří principy předcházení vzniku odpadu nejen osvětou, ale i prakticky – prostřednictvím šíření konceptu bezobalových obchodů. Druhý obchod, který nedávno vznikl, je zároveň prostorem pro workshopy a sdílení zkušeností z první testovací prodejny. Zájemcům z celé ČR, kteří by si podobný obchod chtěli otevřít ve svém regionu, nabízí své know-how.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

Program na srpen

Září 2017

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en