Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na květen

Červen 2019

Program na červenec
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

dnes19. 6.

Okénko
17:00

Stúpy a pagody

ve spolupráci s ARS VIVA spol. s r.o.
www.arsviva.cz

S názvy těchto dvou stavebních typů se setkáváme výhradně ve spojení s buddhismem. Stúpy i pagody jsou tudíž geograficky omezeny na jižní a jihovýchodní Asii a Dálný Východ, pokud ovšem nepočítáme některé novodobé stavby na Západě. Přednáška objasní historický vývoj stúp v Indii, na Srí Lance, v Myanmaru (Barmě), Siamu, na Jávě i v Tibetu. Bude se věnovat původu, typologii a konstrukčním zajímavostem pagod v Číně, Nepálu, Vietnamu, Koreji a Japonsku.

Přednáší RNDr. Aleš Krejčí, CSc., cestovatel, VŠ lektor

Ústřední knihovna

Cena 50,-

Určené pro: dospělé.

zítra20. 6.

Okénko
19:00

Mystéria vepsaná ve tvářích

Přednáška spojená s křtem knihy a s autogramiádou.

Přednáší a křtí Vladimír Kiseljov, který má za sebou přes 90 výstav svých maleb – v Berlíně, Florencii, Vídni, Edinburghu, Kodani, Mnichově, Praze atd. Je vyznamenán několika mezinárodními cenami za svou uměleckou a vědeckou tvorbu. V roce 2013 vydal svou první knihu Mysteria Richarda Wagnera v obrazech, která zaznamenala značný mezinárodní odborný ohlas svými malbami i originálním výkladem symboliky skladatelova díla.

Čestní hosté: nakladatel Kameel Machart, skladatelé Martin Dohnal a Jan Ryant Dřízal.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

pondělí24. 6.

Okénko
19:00

Busny: Afrikou tam a zpět

KOLEM SVĚTA moderuje RNDr. Karel Wolf
Vydali jsme se na dvouletou cestu kolem světa a začínáme v Africe. Když se po roce ocitáme teprve na jihu černého kontinentu, musíme přehodnotit plány. Z cesty kolem zeměkoule bude jen cesta kolem Afriky, na jih turistickým východem a zpět na sever obávaným západem. Protože ač je zde cestování nelehké a pomalé, pár věcí se zde dobře naučíme. Nic moc neplánovat a hlavně nespěchat. Hakuna matata!
Přednášejí Marika Dumková a David Čech

Ústřední knihovna

Cena 120,-

Určené pro: dospělé.

středa26. 6.

Okénko
15:00

České malířství – Zdeněk Sýkora

26. 6. Zdeněk Sýkora Pobočka Opatov – Artotéka srdečně zve milovníky umění na cyklus České malířství. Přednáska se koná v učebně pobočky Opatov od 15:00 hodin. Vstup volný.

Opatov

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Okénko
17:00

Ženy, muži a dějiny 2019

Ženy a muži v českých dějinách

Cyklus pokračuje představením 3 různorodých osobností, které formovaly české dějiny v 1. polovině 15. století.

Cyklus historických přednášek má za cíl představit vybrané osobnosti našich dějin. Budeme se snažit popřát spravedlivě pozornost jak mužům, tak také ženám a věnovat se i těm z našich předků, kteří nejsou právě notoricky známí z vyprávění či školních učebnic. To však nemusí znamenat, že jejich život nebyl pestrý a zajímavý! České dějiny však nejsou – jak dobře známo – zalidněny toliko kladnými hrdiny, posluchače seznámíme i s lidmi, jejichž chování nebylo právě příkladné a hodné následování. Nicméně i tací a také zde žili a ovlivňovali osudy dalších. Srdečně zveme tedy všechny ty, kteří mají chuť objevovat českou historii a setkávat se se zajímavými lidmi naší minulosti.

Ostrovského

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

Program na květen

Červen 2019

Program na červenec
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en