Setkání - Zažít Vozovnu jinak
Setkání Pro rodiče a děti, seniory, dospělé
Zažít Vozovnu jinak
Kde Vozovna
Kdy 19.9.2020 | 14:00

Vstupné zdarma

Kulturní centrum Vozovna společně s naší stejnojmennou pobočkou připravilo odpoledne, na kterém vás čekají kreativní dílny, společenské hry i hudební vystoupení místní kapely. Pobočka knihovny bude mít otevřeno a můžete si tak dle libosti číst, půjčovat knihy anebo s nimi jen tak lenošit.

Od 15:00 do 18:00 hodin budou v pobočce Vozovna probíhat dva workshopy:

Hanna Sommerová: O lese

Na tomhle workshopu se děti na chvíli promění v opravdové ilustrátory a vytvoří vlastní obrázkovou knihu. Dostanou ručně svázaný sešit a jeho stránky pokreslí fantaskním příběhem. Dílnu povede Hana Sommerová, studentka Akademie výtvarných umění v Praze, která ve školním Nakladatelství AVU vydala knihu O lese. Kurz potrvá 40 minut a je vhodný pro děti od 6 let.

Eliška Vrbová: Všichni moji spolubydlící

Výstava a dílna. Vzpomínky se nemusí jen zapisovat, mohou se taky smotat z drátků. Výtvarnice vás pozve do světa, kde malé pokojíčky obývají figurky z drátků. Některé hrají karty a jiné sedí u společné večeře. A protože vzpomínky máme všichni, Eliška Vrbová si pro vás připravila i workshop, kterého se mohou zúčastnit děti i dospělí. Společně budete vyrábět vlastní miniatury vzpomínek nebo postavičky z drátků.

Doplnění k programu v knihovně:

14:00 – 17:00 Literární dílna na pomezí LARPu

Přineste svou oblíbenou knihu, společně vysvobodíme jejího hrdinu a vytvoříme mu úplně nový příběh. Literární postavy jsou totiž mnohdy ve vězení jediného vyprávění, které se opakuje pořád dokola, kdykoli knihu otevřeme. Teď je vypustíme na svobodu a jejich příběhy převyprávíme. Přijďte na netradiční literární hru, která účastníkům přinese povznášející pocit, že není potřeba vždy kráčet po zajetých kolejích a že ze smyček starých známých příběhů jde vystoupit a posunout se někam dál.

Na hru se registrujte zde: http://bit.ly/LARPVozovna

Další program v prostoru KC Vozovna:

  • 14–18 Deskohraní – oblíbené deskové hry pro děti i dospělé
  • 14–18 Workshop květinové vazby – vypichované kytičky do hrníčku
  • 17–18 Šašaman kvintet – originální žižkovské hudební uskupení
  • 14–18 Kavárna Vozovna – doplňte si energii na odpoledne v duchu Zažít město jinak