Přednáška - Zdravý, bezpečný a spravedlivý svět
Přednáška Pro dospělé, studenty
Zdravý, bezpečný a spravedlivý svět
Kde Online
Kdy 24.3.2021 | 20:00

Vstupné zdarma

Zatímco se složitě snažíme zvládnout pandemickou krizi, další rozměrné problémy klepou na naše dveře. Měnící se klima, úbytek biodiverzity, nedůvěra, rostoucí nerovnosti. Podobně jako koronavirus neberou ohled na hranice států a stávají se existenciálním rizikem bez ohledu na to, zda žijeme v Česku, na jihu Afriky nebo v Austrálii. Předpokladem k jejich řešení je spolupráce napříč kontinenty. Naopak jednou z velkých překážek je nezkrocený svět kybeprostoru, šíření fám a dezinformací. S Michalem Brožou o nástrahách i příležitostech transformace k udržitelnosti.

Michal Broža pracuje v Organizaci spojených národů, vede její informační kancelář pro Česko. Specializuje se na problematiku OSN, komunikace globálních rizik a megatrendů. Nepovažuje se za lokálního patriota ani za světoobčana, ale je přesvědčeným pozemšťanem.

Přednášku připravila v rámci cyklu Zdravý, bezpečný a spravedlivý svět pro všechny Městská knihovna v Praze ve spolupráci s Informačním centrem OSN v Praze.

Jaký bude svět po pandemii? Nevíme, ale jistě trochu jiný než byl doposud. Šetrnost vůči životnímu prostředí a udržitelný rozvoj však stále budou klíčovými pojmy.