Výstava - Telona: Město kam se ztrácí hračky a jiné příběhy
Výstava Pro dospělé
Telona: Město kam se ztrácí hračky a jiné příběhy
Kde Opatov
Kdy 5.5.2021 | 13:00

Vstupné zdarma

Květen bude v artotéce patřit fotografii. Těšit se můžete na výstavu fotografky Leony Bažant Telínové, jejíž tvorba přesahuje do dalších výtvarných oborů, jako je malba nebo loutkové divadlo. Autorka fotografii nevyužívá pro záznam skutečnosti, ale spíše jako médium, jehož pomocí vytváří svébytná výtvarná díla.

Výstava je přístupná od 3. května do 29. května 2021 ve foyer pobočky Opatov. Pozor! Při vstupu na výstavu, je třeba důsledně dodržovat pravidlo tří R a dbát pokynů knihovníků. Počet návštěvníků je omezen pravidlem 1 osoba na 15 m2. Při návštěvě výstavy je třeba také počítat s hodinovou přestávkou v provozu pobočky.

Krajina prozářená úplňkem, divoce rostoucí podivné houby nebo zářící okna paneláku vznikají na stole v ateliéru, který fotografka sdílí se svým manželem, scénografem a loutkářem Honzou Bažantem. Jako inspirace jí přitom slouží nejen všudypřítomné loutkářské harampádí, ale i samotný princip stínového divadla. Vystaveny budou také fotografie ze souboru Malý les, které byly oceněny americkým magazínem All About Photo a právě vycházejí v tištěné podobě jeho nového čísla s tématem shadows (stíny).