Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Akce

Massimo D´Amico – BorderSpace

středa19. 1.

Výstava Massima D´Amica, italského expresivního malíře, se koná ve foyer pobočky Opatov od úterý 4. ledna do soboty 29. ledna 2011.

Obrázek akce Massimo D´Amico – BorderSpace

Massimo D´Amico – BorderSpace

Výstava
  • Určené pro: dospělé.

Massimo D´Amico je italský expresivní malíř, patřící mezi nejmladší generaci výtvarníků. Vystudoval Královskou akademii umění v Neapoli a vystavoval již po celém světě. Za zdroj inspirace malíř považuje energii, která nás obklopuje. Jeho tvůrčí činnost je jako anténa, která se snaží zachytit vibrace, kterých je naše planeta plná. Nízká schopnost vnímaní těchto nadpřirozených jevů, vibrací však lidem nedovoluje jim rozumět a hlouběji se jimi zabývat. Kdyby se člověk dokázal koncentrovat a dívat se hlouběji do prostoru, který jej obklopuje, objevil by další prostor – nádherný paralelní svět, který autor nazývá BorderSpace. Tento prostor je dle malíře tvořen energetickými vlnami, barevnými víry, světelnými spirálami a duchem plným života. Zkrátka prvky, které jsou součástí všech umělcových obrazů.

Uvedené myšlení vychází z filozofie Quanzhen, která vznikla ve starověkém městě Samarqanda, nacházející se na území střední Asie, které leželo na hedvábné stezce, která spojovala Čínu a středomoří. Mniši této církve se dokázali napojit na paralelní svět za účelem získání suplementární energie. K napojení docházelo prostřednictvím speciální techniky dýchání, která měla zachytit zmíněné vibrace.

„Moje hledání tohoto paralelního světa, který nazývám BorderSpace, se snažím dosáhnout prostřednictvím techniky malby. Techniku malbu používám jako kdysi mniši Quanzhen používali techniku dýchání.“


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en