Přednáška - Náš evropský deník I.: Rumunsko - Albánie - Portugalsko
Přednáška Pro dospělé
Náš evropský deník I.: Rumunsko - Albánie - Portugalsko
Kdy 28.6.2021 | 19:00

Vstupné 50 Kč

Můžete se těšit na čtení albánské kapitoly a projekci stovek fotografií z této cesty.

Pětičlenná rodina vyrazila v roce 2014 do Norska ve staré dodávce. Po návratu byla série přivezených „rodinných fotografií“ oceněna na Soutěži Czech Press Photo 2014 v kategorii Příroda a životní prostředí. Po Norsku následovalo Rumunsko, Velká Británie, Albánie, Portugalsko, Pobaltí a Slovensko.

V těchto dnech, po sedmi letech od první cesty, se Náš evropský deník dočkal knižní podoby. Zatím je to jeho první díl, který obsahuje kapitoly Rumunsko, Albánie a Portugalsko. Na 226 stranách je téměř 300 fotografií, 3 vyklápěcí kreslené mapy a další ilustrace. Velký formát a tuhý papír dají dostatečný prostor nejen černobílým dokumentárním fotografiím, ale i poutavému textu, který popisuje dobrodružný příběh samotné výpravy, poodhaluje taje rodinného cestování v autě a přináší spoustu informací o navštívených místech.

Nedůvěra v hromadné zájezdy a společné ubytování roste, stoupá obliba pronájmu karavanů a přestaveb dodávek. Až se hranice opět otevřou, může být tato kniha všem zájemcům inspirací i návodem k tomu, jak se dá jednoduše cestovat jinak. Šetrně a přitom naplno.
„…skoro se mi zdá, když to čtu a vidím ty krásné fotografie, jako bych s nimi na těch dobrodružných cestách byl. Takže mi ta jejich knížka nahrazuje a naplňuje všechno, o čem jsem kdysi snil a jsem za to vděčen! A těším se na cesty další!“
Arnošt Goldflam – spisovatel, herec, otec tří dětí a cestovatel do říše fantazie

Knihu si budete moci koupit na místě.

https://www.evropskydenik.cz/

Přednášejí Štěpán a Klára Honovi

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat alespoň jednu z následujících podmínek:

  • negativní RT-PCR ne starší 7 dnů,
  • negativní antigenní test ne starší 72 hodin,
  • prodělané onemocnění covidem-19 v době ne delší než 90 dnů před konáním akce,
  • dokončené očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny uplynulo nejméně 14 dní.

Splnění podmínky je po vyzvání nutné doložit dokladem. Návštěvníky prosíme o dodržování předepsaných rozestupů, v sále s využitím vždy jednoho volného sedadla. Vedle sebe mohou sedět jen osoby z jedné domácnosti. Před vstupem do sálu si dezinfikujte ruce. Respirátor je povinný při vstupu do budovy Ústřední knihovny a po celou dobu konání akce.