Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Benefiční koncert Ora pro nobis

Benefiční koncert Ora pro nobis

úterý11. 10.

Indie očima západní lékařky (aneb jak přežít v indii návštěvu zdravotnického zařízení) a koncert Ora pro nobis.

V besedě s MUDr. Věrou Špatenkovou, která má dlouholeté zkušenosti jako lékařka v Indii, se můžete dozvědět užitečné informace pro každého, kdo se do Indie chystá, a seznámit se zároveň s tím, čím může západní medicína Indii prospět. Beseda je spojená s koncertem Oldřicha Janoty a jeho vokálního souboru Ora pro nobis. Výtěžek z akce je určen na podporu Nadačního fondu Helping Hands Medical Project Jadan India.

Ora pro nobis
Hravá a poetická hudba vokálního souboru Ora pro nobis experimentuje na okraji tradiční etnické a současné duchovní hudby. Můžete ji vnímat jako hudbu taneční nebo i meditativní. Posluchači, kterým jsou blízká setkání a filosofie Rainbow, zde rozpoznají touhu po původní lidské pospolitosti. Soubor Ora pro nobis založil Oldřich Janota, hudebník, který začínal na české folkové scéně již na konci 60. let. Dalšími členy souboru jsou Romana Šilhavá (housle, zpěv), Tereza Podobská (zpěv), Ľubica Christophory (zpěv) a Sebastián Janota (klarinet, zpěv).

Helping Hands Medical Project Jadan India
Nadační fond zajišťuje materiální a nemateriální podporu pro zlepšení kvality a dostupnosti zdravotní péče v Rádžasthánu v Indii. Podílí se mj. na výstavbě a vybavování zdravotnických zařízení, podpoře nemocnice Sri Swami Madhavananda Austria Hospital, Jadan, Pali, Rádžasthán, Indie, poskytování léčby sociálně znevýhodněným lidem a dobrovolníkům, vzdělávání sester a lékařů a podpoře hygienické a zdravotní výchovy obyvatel Rádžasthánu.

Obrázek akce

Hudba
  • Určené pro: dospělé, studenty.

Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en