Divadlo - Tři zlaté vlasy děda Vševěda
Divadlo Pro rodiče a děti, děti
Tři zlaté vlasy děda Vševěda
Kdy 17.10.2021 | 16:00

Vstupné 100 Kč

TŘI ZLATÉ VLASY DĚDA VŠEVĚDA
Autor – Iva Peřinová
Loutky a výprava – Karel Vostárek
Hudba – Jan Matásek
Režie – Hana Zezulová

Trvání: 60 minut
Vhodné pro: děti od 4 let

Pohádka podle jednoho z nejkrásnějších textů Karla Jaromíra Erbena. Ve stejný den se narodí uhlířský synek i královská princezna. Král vyslechne sudbu, podle které se ta dvě novorozeňátka spojí v manželství. Tomu chce král za každou cenu zabránit. Když se mu nepodaří chlapce utopit ani přivést na popravčí špalek, ale naopak dojde k přisouzené svatbě, přikáže král Plaváčkovi donést jako svatební dar tři zlaté vlasy děda Vševěda. Plaváček, doprovázený svými sudičkami, nejen vlasy získá, ale ještě pomůže převozníkovi a obyvatelům města staroušků, kteří přišli o zázračnou vodu a mladící jablka. Když se vrátí ke své ženě se splněným úkolem a nabytým bohatstvím, vydá se i král na stejnou cestu, zlákán vidinou omlazujících jablek. Ale skončí jako převozník připoutaný ke své lodi.
Inscenace je hrána spodovými loutkami (javajkami) i marionetami.

Divadlo Říše loutek
Od 1. září 2021 se zcela unikátní divadelní prostor Říše loutek stal opět nedílnou součástí Městské knihovny v Praze. Architekt Jan Roith ho navrhl ve stylu art deco s velkoryse řešeným zákulisím a scénou vybavenou moderním technickým zařízením, které funguje dodnes. Divadlo se pod vedením sochaře Vojtěcha Suchardy a jeho manželky, kteří mu vtiskli výraznou uměleckou tvář, brzy stalo reprezentativní městskou loutkovou scénou a nejmodernějším loutkovým divadlem na světě. Soubor tu hraje pro děti už 100 let a nyní se znovu vrací „pod křídla“ Městské knihovny v Praze. Návštěvníci se mohou od září těšit nejen na víkendová představení souboru Říše loutek pro děti, ale i na loutkové workshopy a tvůrčí dílny, hostující loutková divadla, literární pořady, apod.
Více o Říši loutek na www.riseloutek.cz

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.