Divadlo - O nezbedných kůzlátkách
Divadlo Pro rodiče a děti, děti
O nezbedných kůzlátkách
Kdy 30.10.2021 | 16:00

Vstupné 100 Kč

O NEZBEDNÝCH KŮZLÁTKÁCH
Táňa Zlesáková, Hana Dotřelová
Loutky a výprava: Irena Marečková
Hudba: Ivan Hlas, Norbi Kovács
Režie: Hana Dotřelová

Trvání: 60 minut
Vhodné pro: děti od 3 let

V malém domečku bydlí máma koza se svými kůzlaty Bradáčkem, Trkáčkem a Bělinkou. Protože má hodně práce, musí nechávat kůzlata samotné doma. Ta nesmí nikomu otvírat, jenom mamince. Zlý vlk chce kůzlátka sníst, a tak se vydává za mámu kozu. Kůzlátka zlému vlkovi otevřou a příliš pozdě pochopí, že vlk jejich máma není. Vlk strčí Bradáčka a Trkáčka do pytle, jenom Bělinka se zachrání. Máma koza se vrací domů a Bělinka ji vypráví, jak je vlk ošálil. Ještěže medvěd Michal se svým synkem Míšou vlka dohonili. Trkáček a Bradáček jsou živi a zdrávi, vlk je potrestán a všechno dobře dopadne.
Představení je hráno tyčovými loutkami.
Některá představení jsou tlumočena do českého znakového jazyka.

Divadlo Říše loutek
Od 1. září 2021 se zcela unikátní divadelní prostor Říše loutek stal opět nedílnou součástí Městské knihovny v Praze. Architekt Jan Roith ho navrhl ve stylu art deco s velkoryse řešeným zákulisím a scénou vybavenou moderním technickým zařízením, které funguje dodnes. Divadlo se pod vedením sochaře Vojtěcha Suchardy a jeho manželky, kteří mu vtiskli výraznou uměleckou tvář, brzy stalo reprezentativní městskou loutkovou scénou a nejmodernějším loutkovým divadlem na světě. Soubor tu hraje pro děti už 100 let a nyní se znovu vrací „pod křídla“ Městské knihovny v Praze. Návštěvníci se mohou od září těšit nejen na víkendová představení souboru Říše loutek pro děti, ale i na loutkové workshopy a tvůrčí dílny, hostující loutková divadla, literární pořady, apod.
Více o Říši loutek na www.riseloutek.cz

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.