Divadlo - Cesta do Vánoc - zrušeno
Divadlo Pro rodiče a děti, děti
Cesta do Vánoc - zrušeno
Kdy 29. 12. 2021 | 10:00

Vstupné 240 Kč

Pozor! Akce je zrušena z technických důvodů. Vrácení vstupenek je možné vyřídit na knihovna@mlp.cz. Děkujeme za pochopení. Více na http://www.mlp.cz/vstupenky.

CESTA DO VÁNOC

Staré barokní hry o stvoření světa a narození Ježíše ožívají v nové současné inscenaci.

Divadelní projekt připravil spolek Loutky v nemocnici pro prostor divadla Říše loutek v Žatecké ulici. Inscenace provede diváky biblickými příběhy od stvoření světa přes narození Ježíška až k návštěvě pastýřů, putování tří králů a nakonec společně dorazíme do Vánoc, do těch letošních, pod stromek, kde je stále ještě ukryt betlém, kde najdeme jejich skutečný smysl, který se odráží v barevných vitrážích slavnostně nazdobených kostelů a v oknech našich obýváků.

Divadlo se stane vesmírem, ve kterém se proplete minulost se současností do radostného těšení právě na ty letošní Vánoce, ať jsou pro nás stejné jako každý rok, anebo jsou letos v lecčem jiné a víc než kdy jindy si vážíme možnosti setkat se se svými blízkými na štědrý večer.

Výtvarná Inscenace kombinuje klasické velké marionety, loutky javajkového typu, velké loutky se spodovým vedením i originální maňásky s hereckou akcí. Představením se line živá hudba a zpěv tradičních koled i původních vánočních písní.

režie: Marka Míková
návrhy loutek a scéna: Iva Bartošová Ščerbáková
výroba loutek: Václav Krčál
kostýmy loutek: Marcela Krčálová
kostýmy herců: Lucie Cibulová
hudba a texty: Marka Míková, Matyáš Míka a Ivan Wiesner
úprava písní a hudební doprovod: Markéta Lábusová
hrají: Hana Grančičová, Natálie Havlová, Kryštof Míka, Jáchym Sůra, David Bolech, Markéta Lábusová
světelný design: Šimon Kočí
produkce: Jakub Matějka

Pro děti od 5 let.

Cesta do Vánoc je novou inscenací souboru Loutek v nemocnici a Centra českého loutkářství. Na představení společně s kmenovými členy souboru spolupracují i další loutkáři z řad studentů a absolventů Katedry alternativního a loutkového divadla Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze.

Soubor Loutky v nemocnici již 16 let prostřednictvím loutkových představení pomáhá hospitalizovaným dětem, aby se zase smály. Ročně realizuje téměř tisíc návštěv malých marodů v nemocnicích a léčebnách po celé republice. Představení je určeno rodinnému publiku a je věnováno dětem, které byli nebo jsou hospitalizovány ve zdravotnických zařízeních a jejich blízkým.

Snížené vstupné 100 Kč pro děti do 18. let. Na toto představení vstupenky nelze rezervovat. Online nákup umožňuje zakoupení vstupenky pouze za plnou cenu. Na pokladně je při jejich placení možné uplatnit slevu (po předložení dokladů).

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.