Divadlo - Já bych rád k Betlému - zrušeno
Divadlo Pro rodiče a děti, děti
Já bych rád k Betlému - zrušeno
Kdy 18. 12. 2021 | 14:00

Vstupné 100 Kč

Pozor! Akce je zrušena z technických důvodů. Vrácení vstupenek je možné vyřídit na knihovna@mlp.cz. Děkujeme za pochopení. Více na http://www.mlp.cz/vstupenky.

JÁ BYCH RÁD K BETLÉMU
Autor: František Kadlec
Loutky a výprava: Rozárka Valenová
Hudba: Josef Vondráček
Režie: František Kadlec

Trvání: 60 minut
Děti od tří let

Hra je převyprávěním biblického vánočního příběhu o narození Ježíška formou srozumitelnou těm nejmenším divákům. Vedle pastýřů, Tří králů a dokonce i loupežníků putujících do Betléma s dárky pro malého Ježíška, se setkáme i s nezbedným Raráškem, který se bude snažit poutníkům všechno pokazit. Naštěstí je tu Anděl, který nakonec vše uvede na pravou míru.
Divadlo Říše loutek
Od 1. září 2021 se zcela unikátní divadelní prostor Říše loutek stal opět nedílnou součástí Městské knihovny v Praze. Architekt Jan Roith ho navrhl ve stylu art deco s velkoryse řešeným zákulisím a scénou vybavenou moderním technickým zařízením, které funguje dodnes. Divadlo se pod vedením sochaře Vojtěcha Suchardy a jeho manželky, kteří mu vtiskli výraznou uměleckou tvář, brzy stalo reprezentativní městskou loutkovou scénou a nejmodernějším loutkovým divadlem na světě. Soubor tu hraje pro děti už 100 let a nyní se znovu vrací „pod křídla“ Městské knihovny v Praze. Návštěvníci se mohou od září těšit nejen na víkendová představení souboru Říše loutek pro děti, ale i na loutkové workshopy a tvůrčí dílny, hostující loutková divadla, literární pořady, apod.
Více o Říši loutek na www.riseloutek.cz

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.