Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    I. A. Gončarov: Oblomov

I. A. Gončarov: Oblomov

středa13. 12.

DEJVICKÉ DIVADLO SLAVÍ 25 LET
Městská knihovna v Praze připravila ve spolupráci s Dejvickým divadlem cyklus projekcí televizních záznamů tři z legendárních inscenací, které už dnes nejsou na repertoáru divadla, ale zásadním způsobem vytvářely jeho profil.
Po Gogolově Revizorovi promítneme v prosinci záznam adaptace knihy Gončarovova Oblomova v režii Miroslava Krobota. Inscenace, kde v hlavních rolích zářili Ivan Trojan a Lenka Krobotová, měla premiéru v roce 2000 a byla na repertoáru Dejvického divadla celých 14 let a Ivan Trojan byl za roli Oblomova oceněn cenou Thálie.
Nejpřesnější charakteristikou jevištní adaptace jsou slova samotného autora dramatizace a režiséra Miroslava Krobota: "Je to nevšední příběh o lásce a také sama postava Oblomova je velice inspirativní. Svoboda člověka se obvykle definuje jako projev svobodné vůle zvolit si cíl. Oblomovova svobodná vůle se projevuje v tom, že si žádný cíl nezvolil. Žije okamžikem. Je laskavý, tolerantní, hravý, obdařený představivostí a také nezodpovědný a pohodlný. Je plytký i hluboký současně. Je v něm něco věšteckého… Šlo o to, pokusit se o dramatický tvar, který nejvíc odpovídá vývoji postav. Výsledná podoba má čtyři dějství a je to nejspíš tragikomedie…
A nezapomeňte se přijít podívat také do hlavní haly knihovny, kde jsou ještě do 18. prosince vystaveny plakáty Tanii Stránské, které vytvářela po celé čtvrt století ke všem inscenacím Dejvického divadla.

Obrázek akce

Film
  • Určené pro: dospělé.

Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en