Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Doyle Doubt: Černá díra

Doyle Doubt: Černá díra

úterý9. 1.

DEJVICKÉ DIVADLO SLAVÍ 25 LET
Městská knihovna v Praze připravila ve spolupráci s Dejvickým divadlem cyklus projekcí televizních záznamů tři z legendárních inscenací, které už dnes nejsou na repertoáru divadla, ale zásadním způsobem vytvářely jeho profil.
Cyklus uzavřeme záznamem inscenace režiséra Jiřího Havelky, která byla na repertoáru Dejvického divadla od roku 2007 až do roku 2013.
Černá díra může být leccos. Mimo jiné také kosmický útvar, který se vyčlenil z našeho vesmíru a představuje samostatný svět. Černá díra nasává veškerou hmotu ze svého okolí. Na okraji černých děr se zastavuje čas…Inscenace podle hry Doyla Doubta, vznikala na základě „řízené improvizace“ interpretů, hrála si se schopnostmi a možnostmi lidského vnímání času a prostoru, reality a podvědomí. Zobrazovala samostatný svět, který se řídí podle jiných pravidel, než bychom pravděpodobně čekali, ale je to ten svět, ve kterém právě žijeme, jen ho jinak vnímáme. Silou divadelních prostředků a zážitků připomínala, že nic není jednoznačné, všechno může být stokrát jinak. Stačí jen nepatrný pohyb, drobné zaváhání nebo třeba jen myšlenka a všechno se mění, včetně prostoru a času, mimo jiné dvou nezastupitelných magických součástí divadla.
Kromě Ivana Trojana, Simony Babčákové, Marthy Issové či Kláry Melíškové v inscenaci hráli a improvizovali také hosté lednového večera – Jaroslav Plesl a Václav Neužil.

Obrázek akce

Film
Vyprodáno
  • Určené pro: dospělé.

Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en