Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Cesta na Měsíc

Cesta na Měsíc

pondělí15. 1.

ODPOLEDNÍ RENDEZ-VOUS (NEJEN) PRO SENIORY
Cesta na Měsíc (ČR 2015, M. Dobeš, 26 min.)
Městská knihovna připravila ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy odpoledne pro seniory, především pro ty, kteří v rámci Centra dalšího vzdělávání navštěvují přednášky „Univerzity třetího věku“. Odpoledne 15. ledna bude věnováno dokumentárnímu filmu Marka Dobeše Cesta na Měsíc. Vznikl ve spolupráci s Domovem pro seniory v Onšově a je především o nadhledu a energii, se kterými mohou senioři objevit novou motivaci k plnohodnotnému prožívání svých zasloužených dní odpočinku. V roce 1998 dostal Domov pro seniory v Onšově jako sponzorský dar rotoped. Postupně tak vznikl nápad nejen zlepšovat klientům kondici, ale zapisovat jim ujeté kilometry, aby nepřicházeli k rotopedu a nezačínali stále od nuly. Záhy jedna z uživatelek ujela tisíc kilometrů, což bylo přibližně ekvivalentem cesty do Holandska. Logickým pokračováním byla cesta do Paříže a další putování po Evropě. Ujeté kilometry se posléze sčítaly dohromady všem cestovatelům a domov seniorů slavnostně dojel až k pramenům Amazonky. Tak začala netradiční iniciativa, která nyní čeká na své vyvrcholení v podobě „cesty na Měsíc“.
Hostem odpoledne bude režisér, scénárista, producent a herec Marek Dobeš, který bude hovořit nejen o sportovním a mentálním vyžití seniorů a jeho vlivu na kvalitu života, ale také vzhledem k vypravěčům dokumentu, kteří svou úlohu nikdy nestudovali a naučili se tímto způsobem pracovat společně, bude hovořit i o herectví, nejen komparzním, ale o herectví jako takovém. Mimo jiné o své roli v televizním seriálu „Soudkyně Barbara“ a možnosti pro seniory, aby si podobné dobrodružství zkusili také.
Akce je určena nejen posluchačům Univerzity třetího věku Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ale všem ostatním zájemcům bez omezení věku.

Obrázek akce

Setkání
  • Určené pro: dospělé.

Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en