Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Nový smysl starým hodnotám

Nový smysl starým hodnotám

středa31. 1.

„For ever and for everyone " – " Pro všechny a navždy“ je motto britského National Trustu, založeného koncem 19. století. Dnes s obratem přes půl miliardy liber má 4,8 milionů členů a 65 000 dobrovolníků a spravuje více než 350 hradů, zámků, historických zahrad a 1600 mil pobřeží. Je považován za jeden z nejúspěšnějších příkladů péče o památky a kulturní dědictví ve světě, a to především proto, že aktivizuje dobrovolníky a zapojuje do své činnosti celé komunity lidí.
National Trust Inspiroval založení organizace International National Trust (INTO), která letos slaví deset let své existence a je v ní zapojeno více než 50 členských zemi. Ale hlavně před čtyřmi lety inspiroval také založení Českého národního trustu (www.czechnationaltrust.org), který je rovněž členem INTO a jehož zástupci se zúčastnili nedávné konference všech trustů na Bali.
Zakladatelkou a předsedkyní správní rady Czech National Trust a členkou vedení mezinárodní organizace INTO je Dr. Irena Edwards, anglická advokátka českého původu. Pražskému publiku představí mimořádně zajímavé projekty a aktivity INTO, promluví i o tom, jak se změnil v posledních desetiletích přístup veřejnosti ke kulturnímu dědictví, proč si lidé začínají více uvědomovat jeho důležitost a sami se aktivně zapojují do úsilí o jeho zachování. A také jaké je poslání před čtyřmi lety založeného Czech National Trust.
Přednáší zakladatelkou a předsedkyně správní rady Dr. Irena Edwards.

Obrázek akce

Přednáška
  • Určené pro: dospělé.

Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en