Hudba - Jablkoň a hosté - 45 let
Hudba Pro dospělé
Jablkoň a hosté - 45 let
Kdy 30. 11. 2022 | 19:30

Vstupné 390 Kč

Jablkoň a hosté: Jaroslav Svěcený, Radůza a Michal Nejtek- 45 let

Koncert k pětačtyřicátinám hudební skupiny Jablkoň

Několik tisíc vystoupení doma i v zahraničí, víc než dvě desítky alb plných autorských písniček, spolupráce s mnoha muzikanty, orchestry včetně těch symfonických, s filmaři, divadelníky… Ale také nekonečné kilometry, pár bouraček a odepsaných aut, tu a tam nějaká ta „ponorka“, smutky i radosti. To všechno a mnoho dalšího se stalo a uložilo do vzpomínek, ale my se teď přesuneme do času, který teprve přichází.

Říká se, že člověk je v pětačtyřiceti na vrcholu sil a schopností, tak to tak nechme i pro Jablkoň, prostě kapela v nejlepších letech. Pravdou ovšem je, že v současném složení je pamětníkem prvních krůčků pouze Michal Němec, ostatní postupně přicházeli a odcházeli, takže Jablkoň pomalu stárla a zároveň mládla až do „zralé“, možná folkové, ale třeba i jiné, v každém případě nezaměnitelné přítomnosti. Na slavnostní koncert v Městské knihovně, kterým oslaví „sladkých“ pětačtyřicet, si pozvala i několik vzácných jablkoňských přátel: skvělou šansoniérku, písničkářku a skladatelku Radůzu, vynikajícího houslového virtuosa Jaroslava Svěceného a také brilantního klavírního virtuosa a skladatele Michala Nejtka.

A copak že to ti oslavenci vlastně hrají? Pojmenovat hudbu Jablkoně dokázal až hudební kritik a publicista Jiří Černý když napsal: Je to něco mezi Bachem a divošskou hudbou.

Jablkoň v současnosti hraje ve složení:
Michal Němec (zpěv, kytara) Marie Puttnerová (zpěv, perkuse), Martin Carvan (kytara), Johnny Judl (baskytara, el.kytara), Petr Chlouba (bicí, perkuse)