Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Adam Panáček – Dosavadní práce

Adam Panáček – Dosavadní práce

pondělí9. 4.

V měsíci dubnu proběhne výstava grafik výtvarníka Adama Panáčka (1993), studenta pražské AVU a držitele ceny za hlubotisk v prestižní soutěži Grafika roku. Výstava se je přístupná od 9. 4. do 5. 5. 2018 ve foyer pobočky Opatov.

Obrázek akce

Výstava
  • Určené pro: dospělé.

Adam Panáček

Po neúprosných snahách zakotvit v nejrůznějších oblastech života skončil u tiskařského lisu a v grafické speciálce na Akademii výtvarných umění v Praze, kde se pod vedením doc. Dalibora Smutného věnuje volné grafice a kresbě. Ve své, převážně figurální tematice se snaží navázat na linii tradiční české grafické školy. Realistickým projevem pomocí klasických kreslířských a hlubotiskových technik autor proniká do jednotlivých životních period ženy, jejího světa skrze jemnou erotiku a voyerismus s přesahem do hlubších filozofických a sociálních souvislostí, jako je mateřství, těhotenství, vznik života. V kontrastu s tím stojí tematika rybářů, o níž si autor zájem nese už od dětství.

Zachmuřený, prochladlý svět osamělých mužů je protipólem zjasnělého fluida ženy, skýtajícího jemnost, pohodu a pocit uspokojení. To sleduje v každodenním životě a jeho všedních projevech. Je nenápadným pozorovatelem banálních scén na veřejnosti, stopujícím nenápadné erotické projevy, občas proniká i do intimního ženského prostředí, její domácnosti a rodiny. Leots obdržel cenu za hlubotisk na prestižní soutěži Grafika roku.


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en