Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    17. Islandský den: 2. část

17. Islandský den: 2. část

sobota14. 4.

Festival islandské kultury se koná ve spolupráci s Klubem islandských fanatiků – www.islandklub.com
Program sedmnáctého ročníku Islandského dne bude stejně pestrý jako barvy islandské krajiny. Návštěvníci budou mít možnost procestovat ostrov v sedle handbike, na legendární Babettě nebo zažít pěší túru v mystickém Hornstrandiru. Zavítají také na devět ostrůvků, které obklopují Island. Dozvědí se mnoho zajímavého o ptačích druzích, které je tam možné zahlédnout, o tom, jak se vyrábí nechvalně proslulá islandská specialita hákarl, i odkud se vzalo dřevo na stavbu kostela v Rey?arfjör?uru.Jako bonus je připraven výlet do Grónska – alespoň prostřednictvím fotografií a vyprávění.Dostatek prostoru bude i na individuální cestovatelské rady a konzultace s odborníky.
Program 2. části festivalu:
14:30 – 15:30 Libor Vávra, Martin Nykodým – Babettou napříč Islandem
Je léto a skupina šesti mladíků balí teplé oblečení. Babetty jedou na Faerské ostrovy a Island. Země ohně a ledu se jistě nemůže dočkat, až mopedům ukáže záludnost sopečných cest či krásu nespočtu vodopádů. Přijďte si poslechnout, jak vše projeli bez doprovodného vozidla, proč by se s mopedy na Island znovu nevydali a kolikrát táhla Babetta Babettu.
15:40 – 16:40 Kateřina Pijáčková – Přežila jsem Hákarl
Během přednášky se dozvíte, jak jsem si našla tak skvělé místo jako je Bjarnarhöfn, jaká je historie a proces výroby vyhlášené pochoutky Hákarl a proč jsem si Island a Bjarnarhöfn tak zamilovala
16:50 – 17:50 Pavel Svoboda – Mystický Hornstrandir
Island je každé léto zaplaven turisty, přesto nacházíme divoké místo, kde téměř dva týdny pěšky putujeme opuštěnou severskou krajinou za řevu ptáků a pronásledováni polárními liškami. Vydáme se na mystický poloostrov Hornstrandir, místo, o kterém i sami Islanďani usoudili, že se tam nedá žit. Pokračuji sám stopem islandským vnitrozemím, kde nacházím uprostřed ostrova termální jezírko snů!
18:00 – 19:00 Antonín Novák – Grónsko – krása zrozená ledovci
Cesty naší CK směřují na západní pobřeží Grónska, kde se do fjordu Jakobshaven odlamuje velkou rychlostí grónský ledovec. Našim hlavním cílem je pozorování obrovitých ker nejrůznějších tvarů. Tuny ledu padající z hrany ledovce do moře. Setkáváme se zde s Gróňany a jejich polárními psy. Někdy je možné spatřit i dovádějící velryby. A k tomu všemu slunce nízko nad horizontem, rozehrávající divadlo barev, světel a stínů.
Celodenní vstupenka za Kč 100,– k prodeji pouze v pokladně

Obrázek akce

Festival
  • Určené pro: dospělé.

Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

Vánoce 2019

Téma měsíce
Vánoce 2019

| en