Divadlo - Cesta do Vánoc
Divadlo Pro rodiče a děti, děti
Cesta do Vánoc
Kdy 4. 12. 2022 | 15:00

Vstupné 240 Kč

Staré barokní hry o stvoření světa a narození Ježíše ožívají v nové současné inscenaci.

Inscenace provede diváky biblickými příběhy od stvoření světa přes narození Ježíška až k návštěvě pastýřů, putování tří králů a nakonec společně dorazíme do Vánoc, do těch letošních, pod stromek, kde je stále ještě ukryt betlém, kde najdeme jejich skutečný smysl, který se odráží v barevných vitrážích slavnostně nazdobených kostelů a v oknech našich obýváků.

Divadlo se stane vesmírem, ve kterém se proplete minulost se současností do radostného těšení právě na ty letošní Vánoce, ať jsou pro nás stejné jako každý rok, anebo jsou letos v lecčem jiné a víc než kdy jindy si vážíme možnosti setkat se se svými blízkými na štědrý večer.

Výtvarná Inscenace kombinuje klasické velké marionety, loutky javajkového typu, velké loutky se spodovým vedením i originální maňásky s hereckou akcí. Představením se line živá hudba a zpěv tradičních koled i původních vánočních písní.

režie: Marka Míková
návrhy loutek a scéna: Iva Bartošová Ščerbáková
výroba loutek: Václav Krčál
kostýmy loutek: Marcela Krčálová
kostýmy herců: Lucie Cibulová
hudba a texty: Marka Míková, Matyáš Míka a Ivan Wiesner
úprava písní a hudební doprovod: Markéta Lábusová
hrají: Hana Grančičová, Natálie Havlová, Kryštof Míka, Jáchym Sůra, David Bolech, Markéta Lábusová, Anna Břenková
světelný design: Šimon Kočí
produkce: Jakub Matějka

Pro děti od 5 let.

Cesta do Vánoc je novou inscenací souboru Loutek v nemocnici a Centra českého loutkářství. Na představení společně s kmenovými členy souboru spolupracují i další loutkáři z řad studentů a absolventů Katedry alternativního a loutkového divadla Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze.

Soubor Loutky v nemocnici již 17 let prostřednictvím loutkových představení pomáhá hospitalizovaným dětem, aby se zase smály. Ročně realizuje téměř tisíc návštěv malých marodů v nemocnicích a léčebnách po celé republice. Představení je určeno rodinnému publiku a je věnováno dětem, které byli nebo jsou hospitalizovány ve zdravotnických zařízeních a jejich blízkým.

Snížené vstupné 100 Kč pro děti do 18. let. Vstupenky lze rezervovat pouze za plnou cenu. Na pokladně je při jejich placení možné uplatnit slevu (po předložení dokladů). V případě online nákupu se na vstupenky slevy nevztahují.