Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Online streaming Brain and Breakfast

Online streaming Brain and Breakfast

čtvrtek22. 11.

Zveme vás na ranní online setkání s Denisou Augustínovou na téma Netváříme se, že chceme zachránit celý svět. Chceme pomoct konkrétnímu člověku. Svět dnes čelí největší humanitární krizi od roku 1945. Pomoc potřebuje víc než 125 milionů mužů, žen a dětí. Navzdory rekordním příspěvkům v posledních letech ale tyto dary nejsou schopné pokrýt rostoucí humanitární potřeby způsobené aktuálními krizemi. Pomoc milionům obětí násilných konfliktů a přírodních katastrof se musí řešit dlouhodobě.

MAGNA poskytuje humanitární pomoc v nejkrizovějších oblastech dneška – Sírii, Jižním Súdánu, Demokratické republice Kongo, Iráku nebo Libanonu. Všude je pro nás na prvním místě člověk v nouzi. MAGNA reaguje pružně, nemá roztahanou administrativu a její odborníci pomáhají přímo v terénu. Jak se jim práce daří? Jak funguje svět humanitární pomoci? Jak ho ovlivňuje nedodržování mezinárodního humanitárního práva? Jak zajistit, aby lidi v nouzi dostali rychlou a ničím nezdrženou humanitární pomoc? Co je MAGNA nemocnice a model efektivní pomoci v terénu? Co je SAM a SGBV? A za co všechno vděčíme srdečnosti Čechů a Slováků?

Obrázek akce

Setkání
  • Určené pro: dospělé.

Kdo je Denisa Augustínová

Denisa se narodila v Bratislavě, kde vystudovala obor sociální terapeutické práce a psychologie. Roku 2001 založila spolu s Martinem Bandžákem humanitární organizaci MAGNA. Zakládala a osobně se zúčastnila většiny MAGNA misí ve světě včetně těch v Haiti, Súdánu, Filipínách, Nepálu, Libanonu, Iráku apod. V terénu tráví 10 měsíců v roce. Jako Operační ředitelka koordinuje humanitární i dlouhodobé projekty na třech kontinentech zároveň s více než 1,200členým převážně medicínským personálem v terénu. V roce 2007 vystoupila jako „Architect of the Future“ na konferenci Waldzell, kde představila svou vizi léčby akutní podvýživy ve světě. V roce 2016 byla nominována na cenu Slovenka roku v kategorii Filantropie. Pravidelně vystupuje na odborných fórech a konferencích. Podle ní není v životě nic tak špatné a nebezpečné jako strach, přestože neexistuje nic, čeho se bát. Jen se pokusit porozumět…


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en