Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Touch Me Not

Touch Me Not

pondělí3. 12.

PROJEKCE A DIALOGY – filmové projekce FAMU Po promítání následuje beseda s tvůrci či kritiky. Moderuje Vladimír Hendrich.
Touch Me Not
Rumunsko / Německo / Česko / Bulharsko / Francie 2018, 125 min., přístupný od 18 let
Laura již léta pracuje v továrně na výrobu figurín. Kvůli nemožnosti vlastního prožívání nahlíží do intimního života druhých a za navození iluze intimity platí mladým mužům. Tudorovi, herci, jenž si vydělává jako masér, se líbí žena, která odmítá jeho snahy o kontakt. Začne ji tedy pronásledovat a nachází jiné způsoby, jak se jí dotýkat, prostřednictvím věcí a míst, kterých se dotýkala ona. Jednoho dne se Laura ocitá mezi diváky interaktivní show Paula a Tudora a pociťuje jistou fascinaci. Postupně se stává tichým svědkem jejich životů i osamělé touhy, rezonující s její vlastní zkušeností. Zdi, které kolem sebe Laura tak pracně vystavěla, se v průběhu tohoto zrcadlení začínají hroutit pod návalem potlačených citů.
„Proč ses mě nikdy nezeptal, o čem tenhle film je? A proč jsem ti to vlastně nikdy sama neřekla?“ táže se, spíše řečnicky, rumunská autorka v úvodu svého pozoruhodného průzkumu lidské intimity, aby jeden z možných důvodů nalezla o něco později: „Asi proto, že odpověď neleží ve sféře slov.“ Na průsečíku autenticky působící fikce a imaginativního dokumentu nalézáme empatický film-dotyk mezi debutující režisérkou a trojicí odvážných protagonistů. Dílo pokoušející se zachytit tělesnou blízkost k sobě i druhým, po níž neustále toužíme, o to více se jí však bojíme.
Na tvorbě experimentálně laděného autorského opusu Adiny Pintilie (nar. 1980) se podíleli i čeští filmaři. Cena za nejlepší debut a Zlatý medvěd za nejlepší film na Berlinale 2018.

Obrázek akce

Film
  • Určené pro: dospělé.

Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en