Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Legenda jménem Tyrannosaurus rex

Legenda jménem Tyrannosaurus rex

úterý5. 2.

TO NEJLEPŠÍ Z PRAVĚKU
„Kdo by ho neznal. Gigantický predátor z dávných dob, pojídající rohaté dinosaury se stejnou vervou a rozhodností, jakou prohání v jistém tematickém parku džípy a vyděšené návštěvníky. Dominantní dravec doby pozdně křídové, nejhůře placený "herec“ v Jurském parku a nejpopulárnější dinosaurus všech dob, mocný Tyrannosaurus rex. Informace o tomto sedmitunovém monstru s půldruhametrovou hlavou plnou tesáků s pilovitým ostřím tříbí představivost dětí i dospělých již rovných 114 let. Za tuto dobu bylo z téměř 70 milionů let starých vrstev hornin na západě USA a Kanady vykopáno přes 50 jedinců, a to mláďat o hmotnosti většího psa až po plně dospělé jedince dlouhé jako tenisový kurt. Bylo shromážděno velké množství informací, které nám tyranosaura představují ve zcela jiném světle, než v jakém se jevil paleontologům počátku 20. století.
Přesto je toho ještě hodně, co o jednom z nejděsivějších zabijáků dějin dosud nevíme. Byla jeho mláďata opeřená? Skutečně je největším predátorem mezi dinosaury? Jak rychle dokázal běhat? Můžeme rozlišit pohlaví objevených tyranosauřích koster? Opravdu měl nejsilnější stisk čelistí a výborný čich, srovnatelný s dnešními loveckými psy? Kde hledat vývojové počátky tyranosaura? To vše a mnohé další vám odhalí přednáška…"
Přednáší Mgr. Vladimír Socha, který je autorem devíti knih o dinosaurech a jehož stránka dinosaurusblog.com byla nominována v roce 2017 na cenu Magnesia Litera v kategorii blog roku.

Obrázek akce

Přednáška
  • Určené pro: dospělé.

Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en