Festival - Mami, tati, dějou se věci 2023
Festival Pro rodiče a děti
Mami, tati, dějou se věci 2023
Kdy 24. 8. 2023 | 10:00

Vstupné zdarma

Zveme vás na čtvrtý ročník festivalu, který nabídne divadelní představení, čtení poutavých příběhů, tvořivé dílny pro nejmenší i malý bazar školních potřeb, deskových her a hraček. Přijďte si užít letní den, hrát si, vyrábět nebo si vyměnit školní potřeby a hračky.

Program 24. 8. 2023

  • 10.00 – Hravé tvary aneb svět plný zábavy. Když Linka potká Bod, hned si začnou hrát. Tak pojďte, budeme číst, poskakovat a malovat si s nimi! Dílna pro předškolní děti nad knihou Véronique Cauchy.
  • 14.00 – Kůň do města speciál. Setkání s autorkou Denisou Kimlovou. Vyprávění o splněném snu jedné městské holčičky, která má ze všeho nejraději koně. Denisa Kimlová je moderátorka Rádia Junior a tvůrkyně rozhlasových pořadů a her (je autorkou většiny dílů Ušounovy pohádkové školky). Pro děti napsala také dobrodružný sci-fi příběh Tajemství planety Dor.
  • 15.00 – Pomerančová loď. Pohybově-objektová klauniáda. Divadelní představení pro děti od tří let. Dostali jste někdy dárek? Určitě ano! A byl tak zabalený, že nebylo na první pohled poznat, co to je? Dvě komické postavičky, dva absurdní človíčkové totiž ve svém světě objeví věc! A jejich neodolatelná chuť si hrát se mění v groteskní plavbu mořem fantazie. Jedna malinká kajuta, nebo také krabička či list papíru se stává domovem dvou dobrodruhů, kteří se předhánějí jeden před druhým, a zároveň je jejich přátelství pevnější než kůra pomeranče. Kdo jim pomůže oloupat jejich pomeranč? Hrají: Hana Strejčková, Katarína Hudačková. Choreografická spolupráce: Lex Shcherbakov. Hudba: Vojtěch Bor. Produkce: FysioART. Předstvení se uskuteční za podpory Ministerstva kultury ČR, Hlavního město Prahy a HAMU. Délka představení: 30 minut.
  • 15.30 – Pohybová herno-dílna pro děti, která navazuje na představení Pomerančová loď.
  • 10.00 – 17.00 – Výměna školních potřeb, deskových her a hraček. Máte doma studenta, který už vyrostl ze školní aktovky? Rádi byste si obměnili sortiment deskových her na poličce? V tom případě je tu pro vás a vaše děti výměna školních potřeb, společenských her a hraček.