Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Děti, čtete? 2019

Děti, čtete? 2019

pátek31. 5.

Jubilejní 10. ročník mezinárodního literárně-dramatického festivalu Děti, čtete? proběhne již tradičně s návazností na Mezinárodní den dětí. Festival probíhá 30. a 31. května 2019 v Ústřední knihovně i na dalších místech.

Festival Děti, čtete? je přehlídkou toho nejlepšího, co se v tuzemské dětské literatuře za poslední rok odehrálo. Na festivalu se podílejí nakladatelství z celé republiky, jejichž společným jmenovatelem je produkce kvalitní dětské literatury. Jmenovitě se jedná o Albatros, Akropolis, Abramis, BaoBab, Běžíliška, Cattacan, Cesta domů, Host, Labyrint, Paseka, Pikola, Pop-Pap, Portál a Meander. Vstup na veškeré akce je zdarma.

TIP! STÁHNĚTE SI PROGRAM V PDF!
Vstup na veškeré akce je zdarma.

Obrázek akce

Pro děti
  • Určené pro: rodiče a děti, děti.

31. května 2019

Ústřední knihovna – klubovna

9:00–9:45
Robin Král – Řez kočkou
Nakl. Běžíliška (věk: 8+ čtení a beseda s autorem)
Řez kočkou, skafandrem, masožravou rostlinou, sopkou i trubkou – všechno máme! A rádi se s vámi o pohled do útrob podělíme. Hádankou uvedené ilustrace věcí, zvířat i budov s mnoha vedlejšími obrazovými mikropříběhy a s rozkládacími stránkami odhalujícími to, co bývá obyčejně skryto uvnitř.

10:00–10:45
Vojtěch Matocha – Prašina
Nakl. Paseka (věk: 9+ čtenářská dílna)
Vojtěch Matocha vás zavede do Prašiny, toho tajuplného místa, temného ostrova uprostřed zářící Prahy. Nikdo neví proč, ale na Prašině nefunguje elektřina. Lampy tu nesvítí, tramvaje nejezdí, rádio nehraje, mobil je bez signálu. A v téhle strašidelné čtvrti pátrá Jirka se svými kamarády Tondou a En po dávném tajemství, které by mohlo změnit svět…

11:00–11:45
Ivona Březinová – www.bez-bot.cz
Nakl. Cattacan (věk: 13+ čtení a beseda s autorkou)
Jaké to je, když se patnáctiletému klukovi ve vteřině převrátí svět vzhůru nohama? Benjamin by se obraznému přirovnání z této otázky spíš trpce vysmál – místo nohou mu zbyly fantomové bolesti po amputaci. Od počáteční rezignace a záchvatů vzteku se propracovává k přijetí reality. Jaký život ho čeká?


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en