Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Inyanga - Bohům na dosah

Inyanga - Bohům na dosah

pondělí24. 6.

Zveme vás na výstavu fotografií z Nepálu. Cesta se uskutečnila v roce 2010, velká část vystavených fotografií pochází z treku okolo Annapuren. Výstavu si můžete prohlédnout ve foyer pobočky Opatov od 3. června do 29. června 2019.

Obrázek akce

Výstava
  • Určené pro: dospělé.

Inyanga

Boty z toulavého telete dostala již do kolébky. Ve čtyřech letech si spokojeně vykračovala ve Vysokých Tatrách v doprovodu rodičů a o cca 20 let později se již procházela po druhé straně zeměkoule. Během deseti let procestovala s batohem na zádech a fotoaparátem v ruce přes 20 zemí. Fotografuje srdcem, zachycuje pocity z daného místa. Sama k tomu říká:

“Každou navštívenou zemi se snažím zažít co nejvíce autenticky. Nic proti maratonu cestovních kanceláří, ale já dávám přednost pomalému nasávání atmosféry, danou zemi si projít, ochutnat, osahat a očuchat. Znamená to vystoupení ze své komfortní zóny, někdy nepohodlí, hodně improvizace a hlavně setkávání se s běžným životem místních lidí, nejen kochání se přírodou či obdivování historických míst. Pocity, které při tom zažívám, se snažím zachytit fotoaparátem a předat těm, pro něž je opuštění pohodlí domova mimo jejich možnosti. Pro podporu paměti si na každé cestě píšu ručně vázaný deník".


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en