Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Klarinetový recitál Adama Malíka

Klarinetový recitál Adama Malíka

středa9. 10.

Program:

Joseph Horovitz – Sonatina pro klarinet a klavír – Allegro calmato – Lento, quasi andante – Con brio (14 min.) Claude Debussy – První rapsodie pro klarinet a klavír (9 min.) Pablo de Sarasate – Carmen Fantaisie (arr. Nicolas Baldeyrou) Entracte – L´amour est un oiseau rebelle – Pres des remparts de Séville – Les tringles des sistes tintaient (11min.)

Přestávka

C. Saint-Saëns – Sonáta pro klarinet a klavír Op. 167 – Allegretto – Allegro animato – Lento – Molto allegro (16 min.) C.Maria von Weber – Grand duo concertant, Op.48 – Allegro con fuoco – Andante con moto – Rondo, Allegro (22 min.) Darius Milhaud – Scaramouche – Allegro – Moderato – Brazileira (11 min.)

Obrázek akce

Hudba
  • Určené pro: dospělé.

ADAM MALÍK

Narodil se v Ostravě-Vítkovicích. V 6 letech začínal hrát na flétnu v ZUŠ Ostravě-Polance n. Odrou u Jindřicha Czerného. V letech 2002 – 2004 studoval u známého jazzového kytaristy Richarda Kroczka (otce zakládajícího člena skupiny Buty), který se o něm vyjádřil jako o největším talentu, který kdy učil. Od roku 2004 – 2009 byl soukromým žákem klarinetisty PhD. Igora Františáka. V letech 2005 – 2009 studoval na Janáčkové konzervatoři v Ostravě klasickou kytaru u Mgr. Ondřeje Gilliga. Je absolventem JAMU v Brně na klarinet v roce 2014. Zúčastnil se také několikrát mezinárodních klarinetových interpretačních kurzů na FU Ostravské univerzity. V roce 2008 absolvoval letní jazzové interpretační kurzy v Bratislavě na kytaru. V letech 2004 – 2009 se účastnil mnoho národních i mezinárodních soutěží jak na kytaru tak klarinet, kde několikrát zvítězil.

Od září do listopadu 2012 byl členem Moravské filharmonii Olomouc. V letech 2012 – 2014 vyučoval hru na kytaru nejdříve na ZUŠ v Ostravě-Polance n. Odrou a poté na ZUŠ Prosek v Praze 9. V letech 2009–2014 byl frontmenem úspěšné kapely Black Roll, která získala spoustu významných ocenění. Od roku 2010 je managerem a kytaristou kapely AC/CZ (AC/DC revival). V roce 2015 byl pozván na turné americké kapely Againts The Wall a založil nový projekt s názvem BAROCK. Je také producentem a kytaristou kapely mladé zpěvačky ELLY. V letech 2014 – 2017 byl kytaristou známé slovenské zpěvačky KRISTÍNY. Od roku 2017 je členem známé české populární skupiny ČECHOMOR. Několikrát natáčel pro Český Rozhlas, Českou televizi a v dalších mediálních TV jak v ČR tak na Slovensku.
https://www.youtube.com/watch?v=Ok­BSJ8ybqak&t=307s

ADAM FARANA

Vystudoval na Konzervatoři v Pardubicích a pokračoval na Fakultě umění Ostravské univerzity, byl na stáži na Hudební akademii v Katovicích. Účastnil se interpretačních soutěží, např. Amadeus, Prague, Junior Note, Beethovenův Hradec, Soutěž konzervatoří, Concorso Pianistico Internazionale Roma a další. Absolvoval mistrovské kurzy u Eugena Indjice, Pierra Jasmina, Józefa Stompela, Mariny Primačenko, Ivo Kahánka, ad. Od roku 2011 je taktéž korepetitorem tanečního oddělení ostravské konzervatoře a je členem klavírního dua Farana Piano Duo.


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en