Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Mrtví neumírají

Mrtví neumírají

středa11. 9.

Současný film
Mrtví neumírají \ The Dead Don't Die

Americké městečko Centerville je ospalá díra, v níž stárnoucí šerif Robertson (Bill Murray) netrpělivě odpočítává zbývající dny do důchodu. Jeho mladý kolega Peterson (Adam Driver) však náhle vytuší, že ty dvě ošklivě zavražděné dámy z místního bistra mají na svědomí zombies.
Lektorský úvod Vladimíra Hendricha.
USA-ŠVÉDSKO 2019, Jim Jarmusch, angl. s čes. tit., 105 min., přístupný od 15 let

Obrázek akce

Film
  • Určené pro: dospělé.

Obsah filmu

Jindy by se mu zkušenější kolega vysmál, ale dnes ne. V městečku se totiž odehrává mnohem víc podivností, například slunce nezapadá, kdy by normálně mělo, do pohřebního ústavu nastoupila podivná žena se skotským přízvukem a samurajským mečem (Tilda Swinton), a rasistickému farmáři Millerovi (Steve Buscemi) začal mizet dobytek. Nejrušnějším místem Centerville se vzápětí v noci stává hřbitov, jehož obyvatelé právě procitli a dostali chuť na čerstvé maso. A muži zákona tuší, že je dnes čeká přesčas. Napůl hrůzný horor s odkazy ke klasikům žánru, napůl milá a velmi zábavná komedie s ironickými (a občas také vážně varovnými) glosami. Do svého nejnovějšího autorského filmu obsadil Jim Jarmusch plejádu hvězdných hereckých přátel (mj. dále Toma Waitse, Iggyho Popa, Eszter Balint etc).

POZOR! Od pátku 28. června do pondělí 2. září 2019 je zcela uzavřena pokladna sálů Ústřední knihovny. TIP! Během léta nakupujte vstupenky on-line. Možnost rezervací a přímého nákupu na pokladně znovu nabízíme od úterý 3. září 2019.


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en