Literatura - Rozhovor nad knihou Úlet
Literatura Pro dospělé
Rozhovor nad knihou Úlet
Kde Smíchov
Kdy 27. 9. 2023 | 18:00

Vstupné zdarma

Queer literární večer

Spisovatelka Michaela Suchardová a moderátor Českého rozhlasu Jakub Pavlovský v rozhovoru nad knihou ÚLET o ženě, která se po dvaceti letech manželství zamiluje do člověka stejného pohlaví. Najde sílu a odhodlání změnit svůj dosavadní život? A pochopí, že před osudem neuteče?

Pokud se občas ptáte, kdo jste, odkud přicházíte a kam směřujete, pak by tato kniha mohla být pro vás. Milovníkům cestování ukáže, nad čím mohou žasnout na Srí Lance. Lidem hledajícím odpovědi na základní otázky života, vesmíru a vůbec poskytne malý náhled do tajů východního myšlení. Queer lidem ukáže, že nikdy není pozdě přiznat si, kým jsme. Konzervativnějším jedincům napoví, že je úplně jedno, s kým žijete a koho milujete, protože důležité je mít kolem sebe lidi, se kterými si navzájem dokážete vytvořit láskyplné a bezpečné zázemí. Ostatním pomůže zaplnit volné místo v knihovně nebo poslouží jako stabilizační prostředek pod rozviklaný nábytek. Možností je mnoho.

Literární večer pořádá Městská knihovna v Praze ve spolupráci s organizací Odnaproti, která si klade za cíl zviditelňovat současnou českou LGBT+ literaturu a dávat prostor Queer autorům. Moderátorem večera je Jakub Pavlovský alias Book´s Calling.

Jakub Pavlovský je učitel, publicista a oblíbený knižní influencer. Na instagramovém profilu Book´s Calling má přes 14 000 sledujících, a pravidelně sem přidává knižní tipy pro své fanoušky. Mimo jiné také moderuje literární pořad Záložka v Českém rozhlase – Radiu Wave.