Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Laboratoř sexu

Laboratoř sexu

včera21. 10.

Přednáška je přístupná od osmnácti let

Laboratoř mysli
Přednáška se věnuje lidské sexualitě, jakožto objektu vědeckého zkoumání. Budou představeny výzkumy z dílny Laboratoře evoluční sexuologie a psychopatologie v NUDZ na témata sexuálního vzrušení, partnerských vztahů či parafílií. Vtipnou a zábavnou formou vám ukážeme, jak měřit lidskou sexuality od jednoduchého dotazníku, přes genitální sondy, až po měření aktivity mozku.
Sdělení vzniklo s podporou grantu GAČR 17–23718S a projektu Národního programu udržitelnosti I (NPU I).MŠMT LO1611
Přednáší Mgr. Kateřina Klapilová, PhD. a Mgr Renáta Androvičová.

Obrázek akce

Přednáška
  • Určené pro: dospělé.

Kateřina Klapilová je vedoucí výzkumné laboratoře Evoluční sexuologie a psychopatologie na Národním ústavu duševního zdraví a vyučující na Fakultě humanitních studií UK. Již více než 15 let provádí základní výzkum lidské sexuality a o tomto předmětu také přednáším studentům. Výzkumně se zabývá například měřením ženské (i mužské) sexuální reakce na videomateriály, erotické texty i řízenou imaginaci, výzkumem sexuálních fantazií, vlivem antikoncepce na ženskou sexualitu a fungování partnerství či výzkumem parafilních preferencí.

Renáta Androvičová je absolventkou studia psychologie FF UK a v současnosti dokončuje doktorské studium Neurověd. V současnosti se primárně věnuje neurozobrazovacímu výzkumu u sexuálních preferencí zahrnujících násilí či non-konsent. Věnuje se také ontogenezi (individuálnímu vývinu) těchto preferencí. Jejím nejnovějším vědeckým zájmem je i problematika sexuálního zneužívání nezletilých.


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en