Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Výzkum a léčba Alzheimerovy nemoci

Výzkum a léčba Alzheimerovy nemoci

úterý8. 10.

Laboratoř mysli
Poruchy paměti mohou provázet různá onemocnění mozku ve stáří. Jedním z nejčastějších je Alzheimerova nemoc. Účastníkům budou představeny současné názory na diagnostiku a léčbu Alzheimerovy nemoci. Zároveň si budou moci vyzkoušet svou paměť pomocí jedné věty. Nakonec se seznámí a bude jim nabídnuta účast ve výzkumech pro osoby starší 55 let, které probíhají v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech severně za Prahou.

Diskuze po přednášce se zúčastní i psycholožka z centra Elpida a Linky seniorů, které se dlouhodobě zabývají péčí o seniory a jejich vzdělávání.

Obrázek akce

Přednáška
  • Určené pro: dospělé.

Přednáší doc. MUDr. Aleš Bartoš, Ph.D., který založil a je vedoucí Oddělení kognitivních poruch v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech za severním okrajem Prahy od roku 2015. Předtím založil a vede poradnu pro poruchy paměti ve FN Královské Vinohrady od roku 1999. Zajímá se o časnou diagnostiku Alzheimerovy nemoci pomocí vyšetření mozkomíšního moku, testů a dotazníků nebo škál k hodnocení magnetické rezonance mozku, ať už převedených ze zahraničí nebo vyvinutých na jeho pracovištích. Vyučuje a vede pregraduální a postgraduální studenty na UK 3. LF v Praze. Na jaře pravidelně pořádá jednodenní vzdělávací kurz Žlutý list v NUDZ. Řeší několik domácích projektů a jeden evropský grant. Výsledky své činnosti soustavně zveřejňuje v domácích a zahraničích časopisech a na internetové stránce: www.nudz.cz/adcentrum.


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en