Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Hudební duo Olson Wolfe

Hudební duo Olson Wolfe

pondělí25. 11.

Setkání dvou hudebníků Todda Wolfea a Carly Olson

Todd Wolfe si získal renomé jako sólový kytarista Grammy ověnčené americké zpěvačky Sheryl Crow. Díky několikaleté spolupráci s Sheryl se Wolfe objevil na společném pódiu s Ericem Claptonem, Bobem Dylanem, The Eagles, Eltonem Johnem, Robertem Plantem & Jimmy Pagem nebo Rolling Stones.

Carla Olson se objevila ve videoklipu Boba Dylana „Sweetheart Like You“. Na oplátku Dylan daroval Carle nevydanou nahrávku své písně „Clean Cut Kid“, kterou Olson nahrála a vydala na albu „Midnight Mission“.
V květnu roku 2019 Carle Olson a Toddu Wolfeovi vyšlo společné akustické album „The Hidden Hills Session“.

Obrázek akce

Hudba
  • Určené pro: dospělé.

Počátky Wolfeovy hudební kariéry jsou spojeny s kapelou Nitetrain, která stavěla na odkazu kapel 60. let jako jsou Cream, Jimi Hendrix Experience nebo Fleetwood Mac.

Wolfeovu hudební kariéru kromě Sheryl Crow ovlivnila i další žena – Carla Olson. Původně se Crow a Wolfe rozhodli odletět do Los Angeles a společně zde začali tvořit hudbu. Tento pokus však nevyšel podle jejich představ, což přivedlo Wolfea k angažmá v kapele Carly Olson v letech 1991–1993.
Todd Wolfe založil několik dalších kapel anebo působil v řadě dalších vynikajících uskupení, například hrál se slavným kytaristou Leslie Westem nebo se podílel na albu „Masters of War“ věnovaném Bobu Dylanovi.
Carla Olson je kytaristka, písničkářka a producentka. Byla vůdčí osobností power pop-punkových Textones, společně s Genem Clarkem (The Byrds) v osmdesátých letech vydala album „So Rebellious a Lover“, které je mnohými považováno za první album ve stylu americany. Dále spolupracovala i s Mickem Taylorem (Rolling Stones), a jako hudební producentka kooperovala s Paulem Jonesem (Manfred Mann), Philem Upchurchem, Jake Andrewsem, Joe Louis Walkerem, Chubby Tavaresem and Barry Goldbergem (Electric Flag, The Rides).

Info:
https://www.facebook.com/cbotsw/
http://carlaolson.com
http://toddwolfe.com/olson-wolfe/
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=uvDJBU5e8JU


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en