Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Ó, dej nám pane večer veselý

Ó, dej nám pane večer veselý

čtvrtek19. 12.

Taneční soubor Jaro ve spolupráci s muzikou Jara pořádá tradiční velké vánoční představení Ó, dej nám pane večer veselý. Během večera plného tance, zpěvu a adventních zvyků vystoupí všichni členové souboru od malých až po dospělé tanečníky. Přijďte se s námi v poklidu naladit na vánoční atmosféru.

Kontakt: info@jaro-dance.cz

Vstupné na 290 Kč, snížené vstupné 150 Kč pro studenty, seniory, držitele invalidních průkazů v pokladně Ústřední knihovny.

Obrázek akce

Tanec
  • Určené pro: dospělé.

Komponovaný program Ó, dej nám pane, večer veselý je součástí velkých každoročních představení Tanečního souboru Jaro na jaře a před Vánoci. Po dvou letech se Jaro se svým programem vrací do Městské knihovny v Praze. Ani letos nebude během večera chybět pestrá směs hudby, tance a lidových obyčejů.

Tance a zvyky z doby adventu se objeví v první části této vánoční suity, kterou citlivě přetne EXELSIS DEO – narození Ježíška, jemuž přinášejí muzikanti a tanečníci hudebně-taneční dary a koledují ve druhé polovině programu. V této části uslyšíme především koledy moravské. Během posledních let se vánoční program stále doplňuje o nové vánoční tance a koledy z dochovaných sbírek prof. Františka Bonuše.

Taneční soubor Jaro působí při ZUŠ Štefánikova v Praze pod vedením Živany Vajsarové. Soubor byl založen v roce 1983 a loni oslavil 35 let své existence jubilejním velkým jarním představením v Divadle na Vinohradech. Soubor se soustředí na tance ze středních, východních a západních Čech. Dále má v repertoáru tance z Lašska a slovenského Liptova. Živana Vajsarová při své práci čerpá hlavně ze zápisů svého otce prof. Františka Bonuše, významného českého pedagoga, tanečního a hudebního folkloristy a sběratele, který právě na Lašsku intenzivně působil. I přesto, že oblastní záběr souboru Jaro je široký, všechny tance jsou pečlivě nastudované s rozlišením jednotlivých tanečních stylů. Letošní vánoční program bude věnovaný vzpomínce na profesora Františka Bonuše.

Více o události >>>

Muzika Jara spolupracuje s Tanečním souborem Jaro od roku 1993 a velkou měrou se podílí na uměleckém výrazu souboru. Uměleckým vedoucím je Karel Mezera. Společně se Zdeňkem Pechouškem, Martinem Hauptmannem a Tomášem Pykalem upravují a aranžují české lidové i umělé písně podle svých představ a potřeb muziky. Ta má dnes ve svém repertoáru více než 100 písní. Téměř všichni členové kapely jsou profesionálové, kteří působí v předních českých orchestrech, nebo vyučují instrumentální hru v uměleckých školách.

Doufáme, že s námi prožijete krásný večer a naleznete inspiraci, jak se v poklidu naladit na nastávající období Vánoc.


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

Vánoce 2019

Téma měsíce
Vánoce 2019

| en