Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    Jaké emoce v nás vyvolávají zvířata?

Jaké emoce v nás vyvolávají zvířata?

úterý3. 12.

Laboratoř mysli NÚDZ
Krása, strach nebo odpor. Jaké emoce v nás zvířata vyvolávají?
Vzhledem k dlouhé společné evoluční historii představují zvířata pro člověka důležité psychologické stimuly přitahující lidskou pozornost a vyvolávající škálu emocí od pozitivních k negativním. K takovým emočním reakcím patří především radost spojená s vnímáním krásy zvířat, či naopak strach a odpor vyvolaný celou řadu živočichů. V přednášce se na základě vlastních výzkumů pokusíme zodpovědět, které konkrétní znaky nás na zvířatech nejvíce přitahují a jak moc jsou lidské preference univerzální napříč různými etniky. Představíme Vám i zvířata vyvolávající největší hrůzu či opovržení a popíšeme biopsychologický mechanismus působení strachu a odporu vedoucí u některých lidí až rozvoji specifické fobie.
Přednášející
: prof. RNDr. Daniel Frynta, Ph.D. přednáší evoluční biologii a etologii na katedře zoologie Přírodovědecké fakulty UK a současně v NÚDZ v Klecanech vede skupinu zkoumající emoce a fobie vyvolané zvířaty.
RNDR. Eva Landová, Ph.D. přednáší neuroetologii na katedře zoologie Přírodovědecké fakulty UK a současně je spoluvedoucím skupiny v NÚDZ v Klecanech zkoumající emoce a fobie vyvolané zvířaty, kde je momentálně hlavním řešitelem dvou grantů.
Mgr. et Mgr. Jakub Polák, Ph.D., vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě a psychologii na Filozofické fakultě UK, kde v současnosti dokončuje doktorské studium neuropsychologie. Zároveň pracuje v NÚDZ v Klecanech ve skupině zkoumající emoce a fobie vyvolané zvířaty.

Obrázek akce

Přednáška
  • Určené pro: dospělé.

Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

Vánoce 2019

Téma měsíce
Vánoce 2019

| en