Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce    MUDr. Radkin Honzák: Pevný bod v tekuté době

MUDr. Radkin Honzák: Pevný bod v tekuté době

středa15. 1.

Zygmunt Bauman nazval naši současnost „tekutou dobou“ na základě toho, že vše se podobá svými vlastnostmi tekutině, která zaujme tvar nádoby, do níž se nalije. Člověk ale hledá bezpečí a jistotu. Tyto komodity nabízí celá řada podvodníků a šarlatánů. Naplňují se slova Komenského o tom, kterak v tom světě a věcech jeho všech těch nic není než matení a motání, kolotání a lopotování, mámení a šalba, bída a tesknost, a naposledy omrzení všeho a zoufání. Bůh byl odmítnut a na trůn nastoupil Konzum s Prosperitou, ostatní hodnoty byly zatlačeny do pozadí. Vzhledem k tomu, že miska přání ze své podstaty nikdy nemůže být plná, trpí většina obyvatel trvalou frustrací a společnost „blbou náladou“. Řešení spočívá v nalezení skutečných hodnot a péči o jejich dosažení.

MUDr. Radkin Honzák, CSc., ambulantní psychiatr IKEM a REMEDIS, sekundární lékař Psychiatrické léčebny Bohnice, asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Autor desítek knih a odborných i populárních článků na téma duševních poruch a nemocí. Jeho oblíbenými tématy jsou deprese, syndrom vyhoření či komunikace mezi lékaři a pacienty.

POZOR! Od soboty 21. 12. 2019 do pondělí 1. 1. 2020 je zcela uzavřena pokladna sálů Ústřední knihovny. TIP! Během Vánoc nakupujte vstupenky on-line. Možnost rezervací a přímého nákupu na pokladně znovu nabízíme od 2. ledna 2020.

Obrázek akce

Setkání
  • Určené pro: dospělé.

Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en