MojeID v knihovně

Pomocí mojeID se teď můžete přihlašovat i do čtenářského konta na webu knihovny. Prostřednictvím přihlašovacího okna si můžete vytvořit nový účet, anebo již existující účet propojit se čtenářským kontem.

Pozor! Pro spárování účtů se přihlaste do čtenářského konta přes číslo čtenářského průkazu či přezdívku a vaše heslo, v záložce „Osobní údaje“ klikněte na „Propojit s mojeID“ a je hotovo.

Co je to mojeID?

MojeID je bezplatná služba pro všechny uživatele internetu, která umožňuje přihlášení k velkému počtu webů bez nutnosti další registrace. Jedno uživatelské jméno a heslo tak můžete bezpečně využívat všude tam, kde je mojeID podporováno.

Jaké jsou výhody mojeID?

  • Automatická aktualizace: změna doručovací adresy, e-mailové adresy a zadání všech důležitých údajů stačí provést pouze na jednom místě.
  • Bezpečnost: nebudete potřebovat zaznamenávat či měnit desítky hesel, své přihlašovací údaje nesdělujete několikrát denně třetím stranám.
  • Kontrola: sami rozhodnete, jaké údaje konkrétní službě zpřístupníte, přihlašování je možné zabezpečit digitálním certifikátem nebo jednorázovým přihlášením (podobně jako v internetovém bankovnictví).
  • Služba je dostupná zdarma.

Související odkazy

Založení účtu mojeID