Prodloužení průkazu online

Přihlásit

Pro prodloužení čtenářského průkazu se nejprve přihlaste do Mého účtu. Klikněte na „PŘIHLÁSIT“ v pravém horním rohu našeho webu.

Nastavení

V pravém horním rohu najdete tlačítko „NASTAVENÍ“ s viditelným znakem ozubeného kolečka. Kliknete na tlačítko nastavení.

Moje nastavení

Zobrazí se vám „Moje nastavení“. V levém dolním rohu najdete položku „Průkaz platný do“ s uvedeným datem konce platnosti. Uvidíte také upozornění psané červeným písmem „Doporučujeme o rok prodloužit“. Klikněte na červený nápis a objeví se informace „Můj čtenářský průkaz je stále platný“.

Prodloužení průkazu

Klikněte na tlačítko „OK“ a tímto je platnost vašeho čtenářského průkazu prodloužena. Tip! Pokud čtenářskému průkazu vypršela platnost a dosud máme v databázi vaše osobní údaje, můžete si jej rovněž prodloužit online. V opačném případě je potřeba nás navštívit na některé z našich poboček.

Prodloužit průkaz na pobočce můžete v těchto případech:

  • Průkazu vypršela platnost a v databázi už nemáme vaše osobní údaje. Při prodloužení je nutné prokázat svoji totožnost dokladem (pas, občanský průkaz, řidičský průkaz) a uhradit roční registrační poplatek.
  • Máte platný čtenářský průkaz, ale chcete prodloužení vyřídit osobně. V tomto případě není není potřeba předkládat doklad totožnosti.
  • Dovršili jste věk 15 let. Při prodloužení je nutné prokázat svoji totožnost dokladem (pas, občanský průkaz, řidičský průkaz) a uhradit roční registrační poplatek.
Za co se platí Kolik to stojí
Registrace na rok pro dospělé s kartou (Lítačka, ISIC, In Karta) 60 Kč
Registrace na rok pro dospělé s čtenářským průkazem 80 Kč
Registrace na rok pro děti do 15 let Zdarma
Registrace na rok pro seniory nad 70 let a držitele průkazu TP, ZTP/ZTP-P Zdarma
Registrace na rok pro právnické osoby (instituce) 80 Kč za každou určenou fyzickou osobu

Kontakt:
Telefon +420 222 113 555
E-mail: knihovna@mlp.cz